Asus R7 250 düşük performans sorunu

Remous

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Arkadaşlar bu gün bilgisayarıma Need For Speed Hot Pursuit kurdum. Oyunun korsan olmadığını ve güncel olduğunu da söylemek isterim. İlk indirdiğimde en yüksek ayarlarda açıyorum. Sadece gölge kalitesi yüksek de değilde ortada duruyor. Neyse sonra AMD Gaming Evolved oyunu optimize etti ve tek fark gölge kalitesini normalden yükseğe çıkarmaktı. Neyse oynuyorum oyun 50 FPS civarına düştü. Normalde 60 FPS idi. Ardından arada 40 falan oluyor bilgisayarı zorlamayayım dedim ve yüksek olan ayarı gene normale getirdim 60 FPS de oynuyorum. Neyse arada FPS 20 ye iniyor falan bu sinirimi bozmaya başladı. Sonra ne olduysa Oyun 40 FPS civarında gezmeye başladı. Sonra yağmurlu bir bölüme geldim genel olarak 30 FPS nin yukarısına zor çıkıyor. Sebebinin ısı olacağını sanmıyorum en fazla 65 derece. Neyse ekran kartının ayarları şu:

ew.png

Neyse arkadaşlar bu arada sistemimde Athlon 250 işlemci, 6 GB 1150 MHZ ram, Asus M5A 78L- M LX ana kart ve ekran kartım R7 250 var. Ben biraz dar boğaz olmasından da şüphelendim ama tam emin değilim. Oyunun içinden çektiğim bazı fotoğraflar da şunlar:

koy 3.png
koy4.png

koy 1 1mb.jpg
koy 2 1 mb.jpg

Bu arada ayarları kıssam bile hiçbir şekilde FPS yükselmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum:)

Dosya Ekleri

• ew.png
    ew.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 262
  • ew.png
    ew.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 182
Kartın yarısını bile kullanamıyor muyum? O kadar darboğaz olmuş şaşırdım açıkçası. O zaman işlemciyi yükseltsem kart uçar:D Normalde zaten 500 TL param vardı darboğaz yapar diye bunu aldım buna da yaptı. Şaşırdım doğrusu:) İlk başta 1440x900 çözünürlükte kullanıyordum 60 FPS alıyordum yüksek ayarlarda. Şimdi ise en düşük ayarlarda 1360X768 çözünürlükte kasıyor. Arkadaş adım evde maymun iştahlı olarak çıktı şimdi de işlemci isteyemem ki. 6 ay civarı dişimi sıkmam lazım:)
@Erdem20 @anil1991anil işlemciyi overclock edersem ne olur peki? Zamanında ettim neredeyse hiç işe yaramadı ama. Neyse 60 TL olan işlemciden bu beklenir:D

Kartın yarısını bile kullanamıyor muyum? O kadar darboğaz olmuş şaşırdım açıkçası. O zaman işlemciyi yükseltsem kart uçar:D Normalde zaten 500 TL param vardı darboğaz yapar diye bunu aldım buna da yaptı. Şaşırdım doğrusu:) İlk başta 1440x900 çözünürlükte kullanıyordum 60 FPS alıyordum yüksek ayarlarda. Şimdi ise en düşük ayarlarda 1360X768 çözünürlükte kasıyor. Arkadaş adım evde maymun iştahlı olarak çıktı şimdi de işlemci isteyemem ki. 6 ay civarı dişimi sıkmam lazım:)
@Erdem20 @anil1991anil işlemciyi overclock edersem ne olur peki? Zamanında ettim neredeyse hiç işe yaramadı ama. Neyse 60 TL olan işlemciden bu beklenir:D

Kesinlikle işlemcini değiştirmen gerekiyor. Hatta almışken, skylake ve ddr4 destekli anakart, ddr4 ram ve skylake işlemci almanı öneririm. Eskiye yatırım yapma.

Kesinlikle işlemcini değiştirmen gerekiyor. Hatta almışken, skylake ve ddr4 destekli anakart, ddr4 ram ve skylake işlemci almanı öneririm. Eskiye yatırım yapma.

Ya şimdi durumlar karışık ondan bilgisayara yatırım yapmak istemiyorum. Avusturalya' dan iş teklifi geldi ve orada tanıdığımız var. Oraya kapak atarsak iyi ama oraya geçeceğimiz zaman her şeyi satacağız. Ondan dolayı biraz dişimi sıkmak istiyorum. Bu arada şaşırdığım nokta tabletimin işlemcisi daha güçlü:D Babama biraz laf çaktın kendisi iyi anlar bilgisayardan ama yan çizdi. Bu arada Avusturalya' da bilgisayar parçaları ucuzdur değil mi? Hocam bu arada eskiye yatırım yapma demişsin ama planım Zen işlemciler çıkınca sıcağı sıcağına almak. Zaten öyle çok yeni oyun derdim yok. Yani oynadığım oyunlar çok ağır değil yani aklımda bir tek Battlefield 3 almak var onuda benim ekran kartı kaldırır zaten. Neyse teşekkürler. Bu arada işlemciyi overclock etsem nasıl olur acaba?

Saçma olacak ama darboğazın sisteme zararı olur mu? Yani sisteme hasar verir mi? :)

Bu arada Unturned' de de test yaptım:) Kart 80 dereceye kadar çıkacak az daha dişimizi sıksak. Burada da garip bir şekilde işlemci az kullanılmış:D

Unturned_2016_06_27_21_44_12_986.png
Unturned_2016_06_27_21_44_35_681.png
Unturned_2016_06_27_21_45_37_813.png
Unturned_2016_06_27_21_48_02_790.png
Unturned_2016_06_27_21_49_01_359.png

- Öncelikle darboğaz hiç bir zarara neden olmaz. Sadece ekran kartına ödediğin paraya yazık olur.

- Avustralya'da fiyatlar nasıldır bilemem; ama Türkiye şartları kadar ağır olmayacağı kesin.

- Zen işlemcileri bekleyebilirsin tabi. Ben şu an piyasada olanlar için skylake önerdim. Zen çıkınca daha iyi bir f/p dengesine sahip olursa onu alabilirsin tabi.

- İşlemciyi overclock etsen biraz faydası olur; ama oldukça zayıf bir işlemci. Overclock rekorları kırman lazım darboğaz olmaması için.

- İşlemci kullanımı, oyundan oyuna göre değişir. GTA, Total War gibi oyunlar işlemciyi fazla kullanır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı