ASUS R7 250 kırıldı

Ürünün aynı olan modeline baktım tam emin olmak adına. Smd kondansatör var. Bu da bulduğum resim. Diyor mu kondansator mu diye, kondansatörmüş. Herhangi bir karttan sökülüp takilabilir boyut olarak aynı olursa büyük ihtimalle çalışacaktır tabii kisadevre atan bakkal yüzünden başka yerler bozulmadiysa.
Bulduğum kısım.

Off off yarın bir şu bilgisayarcıları turluyum ben en iyisi. O adam beceremiyor. Yolla ben yaparım dese birisi yollayacağım da yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası yardımcı olmak istiyorum ama emanet olduğu için de kararsız kalıyorum. Bilgisayarcı yerine elektronik bilesen tamiri yapan bir yere gidebilirsiniz TV tamiri yapan yer de olabilir.
Aynı SMD kondansatoru lehim yapacak sonuç olarak.

Keşke Gaziantep'e geçseydin Kilis'te onu yapacak yer yok. Gerçi 6, 7 yıl oldu ayrılalı ama küçük yer sonuçta. Gaziantep'i araştır derim. Geçmiş olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ürünün aynı olan modeline baktım tam emin olmak adına. Smd kondansatör var. Bu da bulduğum resim. Diyor mu kondansator mu diye, kondansatörmüş. Herhangi bir karttan sökülüp takilabilir boyut olarak aynı olursa büyük ihtimalle çalışacaktır tabii kisadevre atan bakkal yüzünden başka yerler bozulmadiysa.
Bulduğum kısım.

Diyot olmadığını zaten ben söylemiştim. O kadar elemanın yanına o kadar küçük ince yapıda diyot koymaları biraz zor olduğu için. Yine benim aynı önerimi yapıyorsun aynı boyutta kondansatör takılacak diyorsun. Biraz özgün olalım. Mesleğiniz ne acaba? Merakımdan soruyorum. Eğer elektronik işi ile uğraşıyorsanız ufak tefek yardımlarım olabilir size.

Size, siz soylemediniz demedim. Foruma bakarsanız aynı öneriyi birçok konuda yapan arkadaşlar var. Bu da konu sahibi için güven oluşturur. Özgün olmakla alakası yok. Kaldı ki, sizin deyiminizle aynı önerimi, yapmak için kartın tam model adını istemisim. Sizin gibi varsayımlara dayanarak değil, hani alan küçükmüş ya, kartın tam model adını istemisim, araştırmıştım ve ona göre cevabımı özgün olamadan vermişim. Varsayımlarınız doğru çıksa bile önce araştırmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.
Mesleğimin konuyla alakası ne onu da çözemedim. Çok merak ediyorsanız ben de size hemsirelikle ilgili ufak tefek yardım edebilirim.
Ayrıca o kısma da uygun birçok diyot var bana onermeden önce boyut araştırması yapın.

Size, siz soylemediniz demedim. Foruma bakarsanız aynı öneriyi birçok konuda yapan arkadaşlar var. Bu da konu sahibi için güven oluşturur. Özgün olmakla alakası yok. Kaldı ki, sizin deyiminizle aynı önerimi, yapmak için kartın tam model adını istemisim. Sizin gibi varsayımlara dayanarak değil, hani alan küçükmüş ya, kartın tam model adını istemisim, araştırmıştım ve ona göre cevabımı özgün olamadan vermişim. Varsayımlarınız doğru çıksa bile önce araştırmayı öğrenmenizi tavsiye ederim.
Mesleğimin konuyla alakası ne onu da çözemedim. Çok merak ediyorsanız ben de size hemsirelikle ilgili ufak tefek yardım edebilirim.
Ayrıca o kısma da uygun birçok diyot var bana onermeden önce boyut araştırması yapın.

Aslında varsayımımın doğru ya da yanlış çıkması tahminimin doğru olması değil mesele. Diyorlar smd kondansatörlere göre uçlarında hafif çıkıntı bulunur ve bu kondansatörler ile daha farklı bir lehimleme bölgesine ihtiyaç olduğu anlamı gelir. Lehim büyüklüğüne bakıldığında zaten direk kondansatör olduğunu söyledim zaten. Ben elektrik elektronik mühendiliği öğrencisiyim. Bir zahmet bileyim. Amacım birilerini küçük düşürmek konu sahibine ben söyledim arkadaş üstüne atlıyor demekte değil amacım. Amacım yaptığınız tavsiye için biraz yanlış bir araştırma biçimi. Çünkü her ekran kartının belli rev sürümleri var ve bazılarında gerçekten tasarım değişebiliyor. O yüzden tavsiye verirken oradaki resme yoğunlaşmakta fayda var.

Aralarında ayaklarının farkları bariz bir şekilde belirgin değil mi? Bir ayak daha zemine yatkın olduğu için lehim yapıldığında daha az yükseklikte birikir.

Özellikle RTX 3000 serisinde kartların ilk rev sürümü ile son rev sürümü arasında farkları vardır. LHR olması yüzünden değil. Çünkü kondansatör tipi değiştirdiler. O yüzden birazcık böyle konuşmuş olabilirim kusuruma bakmayın sizi kırdıysam. Amacım kırmak değildi. Çünkü bu forumda başkalarında bu yazıdan faydalanacak ve bu şekilde bilgi daha çok işlerine yarayacağını düşündüm.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-12-10-15-47-06-868_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    Screenshot_2021-12-10-15-47-06-868_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    52,3 KB · Görüntüleme: 36
  • Screenshot_2021-12-10-15-46-26-741_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    Screenshot_2021-12-10-15-46-26-741_com.sec.android.app.sbrowser.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 33
Yanlış araştırma biçimi derken. Güzelce kartın tam model adını istedim ve aynı PCB dizlimini buldum. Rev farklılıklarını da bilerek ve düşünerek. Önceki mesajinizda ben söyledim, söylediğimi söylüyorsunuz gibi yazmışsınız şimdi de diyorsunuz ki amacım bu değil. 🤨
Bir zahmet bilin yani. Aynı resime yoğunlaşmak oradaki resime yoğunlaşmak olmuyor mu? Biraz da Türkçe dersi alın olur mu? Birazcık kendinizi beğenmeyi de bırakın.
Amacınız kırmak değilse de dikkat ederek yazın. İyi Sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı