ASUS R7 250 kırıldı

Dexter Vex

Hectopat
Yer
Kilis
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Dün gece saatlerinde BIOS pilini sökmeye çalışırken tornavida elimden kaydı ve ekran kartımın arkasındaki diyot benzeri bir parçayı kırdım. Bilgisayarı çalıştırdım ama bilgisayarımda sorun vardı zaten açılmıyordu (2-3 bip sesi çıkarıp ekran gelmiyordu) gene açılmadı. Ben de ekran kartını hemen söktüm. Sabah bilgisayarı ekran kartsız açmaya çalıştım açıldı. Ve şu an kullanıyorum. Ekran kartını hala takmadım zarar görür diye. Ben şu an ne yapacağımı bilmiyorum. Garantisi vb. yok. Acaba ASUS ücretli servis gibi bir şey yapabilir mi? Veya bilgisayarcı tamir edebilir mi? Yorumlarınızı en acilinden bekliyorum. Bu arada kartım Asus R7 250 2GB. @Yener K. Reis bakarsan sevinirim.

pc.jpeg

Son düzenleme:
Diyot değil kondansatör. Tamir görmesi gerekiyor. Konu başlığını ilk gördüğümde resmen höö nasıl kırdın ekran kartını diye düşünmedim değil.
Çalışır mı şuan ki haliyle? Çalıştırmayı denemeli miyim?
Hocam iyi bir elektronikçiye giidn oraya parçayı lehimler. Yollara zarar vermedi iseniz kolayca halleder.
Zarar verdiğimi düşünmüyorum. Çünkü elimden kayınca direk oranın üstüne geldi.

Çalışır mı şu anki haliyle? Çalıştırmayı denemeli miyim?

Yani çalışmamış galiba ilk başta. Ama normalde bir sorun olmamalı diyeceğim fakat oradaki yolu kaldırdığı için kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Eğer negatif ortak uç koptuysa çalışır sorun olmaz. Hatta farkı hissetmezsiniz belki de ama tamir ettirmekte fayda var. Ayrıca niye BIOS pilini çıkarmak için tornavida kullanıyorsunuz. Tırnak yardımı ile çıkabiliyor.

Zarar vermediysen görselde işaretlediğin yer ne oluyor?
Öyle değil yollara zarar vermedim anlamında...
Yani çalışmamış galiba ilk başta. Ama normalde bir sorun olmamalı diyeceğim fakat oradaki yolu kaldırdığı için kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Eğer negatif ortak uç koptuysa çalışır sorun olmaz. Hatta farkı hissetmezsiniz belki de ama tamir ettirmekte fayda var. Ayrıca niye BIOS pilini çıkarmak için tornavida kullanıyorsunuz. Tırnak yardımı ile çıkabiliyor.
Benimki bir garip çıkaramıyorum. Düz tornavida ile alttan kaldırıyım derken elim kayınca olan oldu. Denesem şu an herhangi bir sıkıntı çıkar mı?

Geri
Yukarı