ASUS R9 270 OC 2 GB zamanla FPS azalıyor

Flight4freedom

Hectopat
Sistem özelliklerim.

System model: MS-7A36
BIOS: H. 51 (type: UEFI)
Processor: AMD Ryzen 5 3400G with Radeon Vega Graphics (4 CPUs), ~3.7GHz
Motherboard:MSI A320M-A Pro AMD AM4 DDR4
Memory: 16384MB RAM. 2700 MHz.
Available OS Memory: 16336MB RAM.
Card name: AMD Radeon R9 270 OC 2 GB series.
Manufacturer: Advanced Micro devices, ınc.
Chip type: AMD Radeon Graphics Processor (0x6811)
Display Memory: 9958 MB.
Dedicated Memory: 2022 MB.
Shared Memory: 7936 MB.
Current mode: 1600 X 1200 (32 Bit) (60Hz)
Merhaba oyunlarda ilk başta FPS normal iken belli süre sonra FPS yarı yarıya düsmekte. Ekran kartı sürücümü güncellesem dahi sorunu çözemedin ekran kartı sürücümü silip yeniden yüklemeyi denedim fakat hata 182 ile karşılaştım ekran görüntüsü ekliyorum.

HATA 182.jpg

Ayrıca oyunlara girmeden önce ve oyun içinde FPS düstükten sonra MSI Afterburner yazılımı ile aldıgım sistem istatistiklerini paylaşıyorum.
Oyuna girmeden önce.

first.jpg

Oyunda FPS düştükten sonra.

second.jpg

Vakit ayıran yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
GPU sıcaklığı 100 derece peak görmüş sonra 75 dereceye düşmüş. GPU kullanımıda sürekli drop yemiş. Bariz bir sıcaklık problemi varmış gibi göründü bana.

Zaten Windows 11 stabil bir sistem değil Windows 10'a dönün.
Arka planda çalışan uygulamalar nedir?
Fanlarını düzenli temizliyor musunuz?

Sıfır kurulum yaptım kasayı yeni temizledim aynı sorun aynı ekran kartını kullanıp Windows 10 kullanan arkadaşımda da var. Ayrıca bilgisayarı açıp kapatınca FPS yeniden düzeliyor.

GPU sıcaklığı 100 derece peak görmüş sonra 75 dereceye düşmüş. GPU kullanımıda sürekli drop yemiş. Bariz bir sıcaklık problemi varmış gibi göründü bana.

GPU kullanımında ve sıcaklıkta drop olması Alt Tab da olmamdan dolayı 100 derece sıcaklıkta eskiden sorunsuz kullanıyorudum FPS sorunu olmuyordu her ihtimale karşı ekran kartı termal macununu yenilemeyi düşünüyorum.

Sıfır kurulum yaptım kasayı yeni temizledim aynı sorun aynı ekran kartını kullanıp Windows 10 kullanan arkadaşımda da var. Ayrıca bilgisayarı açıp kapatınca FPS yeniden düzeliyor.

GPU kullanımında ve sıcaklıkta drop olması Alt Tab da olmamdan dolayı 100 derece sıcaklıkta eskiden sorunsuz kullanıyorudum FPS sorunu olmuyordu her ihtimale karşı ekran kartı termal macununu yenilemeyi düşünüyorum.
100 Derece sıcaklık hiç ama hiç normal değil. ekran kartı MHZ kısıyor büyük ihtimalle ısıyı düşürebilmek için. Termal macunu en yakın zamanda yenileyin.

Isınma sorununu çözmeniz lazım gibi.

100 derece sıcaklıkta eskiden sorunsuz kullanıyorudum FPS sorunu olmuyordu her ihtimale karşı ekran kartı termal macununu yenilemeyi düşünüyorum.

100 derece sıcaklık hiç ama hiç normal değil. Ekran kartı MHz kısıyor büyük ihtimalle ısıyı düşürebilmek için. Termal macunu en yakın zamanda yenileyin.

100 derece sıcaklıkta çok uzun süre devam ediyor ama FPS sorunu olmuyor eskiden de böyleydi 100 derece yakın sıcaklıklarda sorunsuz oynayabiliyordum. Ayrıca FPS azaldıgı zaman PC'yi kapatıp açtığımda düzeliyor sorun.

Geri
Yukarı