Asus R9 270 Sistemde Oyunlarda FPS Kaybı

askotr3535

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, 2. el bir PC satın aldım donanımı şöyledir
  • İşlemci: AMD FX6300 stok fan
  • Anakart: MSI 970A-G43
  • RAM :4x2 1600 MHz Dual kit Hyperx
  • Ekran kartı: Asus R9 270
  • PSU: Xigmatek 650+80 Bronze
Sıkıntım şudur; oyunlarda (CS:GO, LoL) takılmalar oluyor. Oyuna başladıgım FPS 140'sa bitirdigim FPS 30-40-50 gibi değişiyor, ısınma sorununu çözemedim bilmedigim için anlamıyorum. İşlemcime macun yeniledim, ekran kartını da yeniledim ama işlemcimin macunu 1 haftada kurumuş, 25 dakikalık teste soktum işlemicimi çıkan sonuç budur.
Şimdi Coolermaster Typer T4 siparişi verdim onunla da deneyecegim, sizce sorunum nedir? BIOS'um güncel şu an Win 10 kullanıyorum. Yardımınız için teşekkür ederim.

Adsız.png

NOLUR YARDIM EDİN HATA HALA DEVAM ETMEKTE LÜTFEN
@Recep Baltaş abim bana lütfen yardım et aylardır kafayı yemek üzereyim allah rızası için

Belki mantıksız olacak ama donanımı iyice temizledin mi? Yani ekran kartı soğutucusu veya işlemci soğutucusunda bulunan tozlarda sebep olabilir. Sonuçta ikinci el almışsın.

Tahminimce ekran kartı ısındıkça , performansı etkiliyor. Oyuna başlarken ve oyun sonunda ki ekran kartı sıcaklığınızı kontrol edebilir misiniz ?

Belki mantıksız olacak ama donanımı iyice temizledin mi? Yani ekran kartı soğutucusu veya işlemci soğutucusunda bulunan tozlarda sebep olabilir. Sonuçta ikinci el almışsın.
temizledim macunladım ama yine aynı sorunlarla karşılaşıyorum

buresimde envanteri actıgımda bir donma oluyor ve fps 36 ya cakılıyor

buda normalde olan 70 80 fps le başlıyan bir oyun hareket ettikce fps düşüyor ve oyun takılmaya baslıyor akıcılık kayboluyor

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı