ASUS R9 280X için 230 lira verilir mi?

kyoraku

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
.
Arkadaşlar selamlar.
Elimdeki Asus GTX760 modelini coil whine (cızırdama) sebebi ile Vatan Bilgisayar'a verdim, yeni bir Asus GTX760 takacaklar.
Ancak olur ya, onda da bir sıkıntı çıkarsa başka bir kart seçmek zorunda kalacağım.
Bulunduğum yerdeki stokları incelediğimde sadece Asus R9 280X tek seçeneğim.
Asus GTX760'tan Asus R9 280X'e terfi 230 liraya değer mi, ayrıca bu terfi beni maddi olarak biraz sıkacaktır.

Evet aslında bütcem anca GTX 760'a yetiyor, ancak sıkıntı çıkarsa başka bir kart almam gerekecek, stokta GTX760'a denk ya da birazcık üstünde bir kart olmadığı için R9 280X'e kadar çıkmak durumundayım.
Eğer kartlar arasında performans olarak çok fark varsa R9 280X alabilirim, ancak GTX760 beni 3-4 sene idare edebilirse o kadar fark vermeye gerek yok diye düşünüyorum. Çünkü Mesela GTX760 bana 3-4 sene sonra yetmemeye başlarsa, R9 280X ise 4-5 sene sonra yetmemeye başlar diye düşünüyorum, dolayısı ile o zaman kartı yeni teknolojilere göre güncellemek gerekecek...
Tabi koyu ile yazdığım teori yıl olarak ne kadar doğru bilmiyorum :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı