Asus R9 290 DirectCU II O.C Fanının Kırılması

whitewine

Kilopat
Makaleler
10
Uzay sistemim yıllardır başına hiçbir şey gelmemesine rağmen bir ufaklığın kazası sonucunda ekran kartım olan Asus R9 290 DirectCU II O.C'nun fanının kırılmasıyla beni hüsrana uğrattı.

Bu tür bir sorun yaşayan varsa daha önceden ne yapabilirim?

2. fanın 2 yaprağı kırık traktör gibi ses çıkarıyor ve ısınma sorunu baş gösterdi.

Teşekkürler.
a999aad1-606c-45af-b9de-5c01602e5af8.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternette modeller için fanlar satılıyor. Bir bakın isterseniz. Fan değiştirmek çok zor bir işlem değil.

Bir başka konuda görümüştük yazan kişinin GTX750Tİ fanı kırılmıştı . İnternetten o fanı bulman lazım. Bulup bi bilgisayarcıda yaptırırsın. Okuduğum konudaki yorumlar böyle diye hatırlıyorum.

Fan alıp değiştirebileceğimi farkettim fakat uğraşmadım. 800 TL'ye satıp 900 TL'ye MSI R9 290X TwinFrozr Gaming aldım.

Bezner sorun yaşayanlar için:

Bu tür bir sorun yaşarsanız AliExpress gibi yerlerden fan temin edebilirsiniz ucuza ve sorunu giderebilirsiniz arkadaşlar.

Veya @FurErg Arkadaşın detaylı yorumundaki seçeneklerde bulunan komple soğutuculardan edinebilirsiniz.

Teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı