Asus R9 380 GPU Clock sorunu

betul1919

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı 2 hafta önce aldım. Windows 10 kurdum. Driverlarını, her şeyini yükledim fakat gpu Tweak II adlı uygulamayı yukleyemiyodum program kuruluyor fakat exeye tıkladığımda çalıştırmıyordu hata da vermiyordu hiçbir şey yapmıyodu, bu benim kafamı kurcaladı ve amd radeon settings ayarlarını bıraz kurcaladıgımda çekirdek hızı, bellek saati, toplam bellek bant genişliği kullanılabilir değil diyordu oysaki çekirdek hızım 990 mhz gibi bir değer olmalıydı ve bunu gaming moduna aldıgımda 1010 gibi bir rakama yukselmeliydi. Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde format atmamı ve driverları cd'den kurmamı önerdiler öyle yaptım yine aynı problem devam edıyordu. Asus Gpu Tweak II kurulamıyor ve çekirdek hızı saatim kullanılabilir değil gözüküyodu. DDU ile sildim baştan kurdum en güncel driverları yükledim yine devam ediyor,
950 TL'lik bir ekran kartının ortalama bir oyunda düşük fps vermesi kafamı iyice bozdu, kullandığım bütün sistemi de yazmamı isterseniz i5 6600 skylake 3.3 ghz, Asus z170-p OC ddr4 anakart, Asus r9 380 4gb OC, 8gb ram, windows 10 ve 8.1 kurdum denedim bunlarla karşılaştım windows 7'de deneyeceğim fakat duzelcegını sanmıyorum @Recep Baltaş abi sen anlarsın yardımcı olursan çok sevinicem desteklerini bekliyorum, anakart ile mi uyumsuz acaba anlıyamadım. Yardımlarını bekliyorum, resimleri de ekliyorum...

ecza.jpg
ass2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı