Asus R9 390X vs MSI R9 390X?

Eğer hala almadıysanız ya da aynı ikilemde kalan arkadaşlarımız için kendi deneyimimi aktarayım.

2 Hafta önce Asus r9 390x ile skylake tabanlı bir sistem topladım. Msi almak istiyordum fakat acilen yetiştirilmesi gereken işler yüzünden 2 gün bile bekleyemedim ve Asus aldım:) Dün Asus'un r9 390 ve üzeri kartlara promosyon olarak verdiği Farcry Primal kodunu aldım indirip ilk kez sağlam ve güncel bir oyunla deneme fırsatım oldu. "Ultra 2k ayarlarda
55-85 civarı fps alıyorum. 4k ayarlarda da "Ultrada vasat üstü, high ayarlarda gayet akıcı ve yüksek fps değerleri alabiliyorum. Başka bir oyun olarak Dragon's Dogma oyununda ise fps 4k ve en yüksek ayarlarda 80+ ortalama 95 civarlarında oluyor.

Fakat gelelim konunun sıcaklık boyutuna.(Gaming mode Silence Kapalı) Eğer Vsync açık olur ve Fps 60'a kilitlenirse 78-85c gibi sıcaklık değerlerine ulaşıyor normal ve kabul edilebilir bir sıcaklık. Fakat Vsync kapalı ve fps sabitlenmez ise 90c üstüne çıkabilen sıcaklık değerlerinin yanında gayet rahatsız eden (%50 devir üzerine çıktığı zaman fan gürültüsü rahatsız edici boyutlara ulaşabiliyor) bir durumla karşılaşıyorum. Ayrıca belirtmemde fayda var Xigmatek Talon kasa ve önde stok 20'lik, arkada ise hem hava tahliye amaçlı olarak su soğutmanın fanı var, işlemcim ise (i7 6700k). Kablo düzenlemesi ise gayet temiz zaten kasanın kablo yönetimi var ve modüler güç kaynaklı. Bu tip detaylar önemli olduğu için belirtmek istedim.

Forumdaki diğer arkadaşlarımızın da genel olarak mutabakata vardığı gibi (en azından Asus tarafından bakarak) sıcaklık değerlerinde MSI'ın daha başarılı olduğunu düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı