ASUS ROG 650W vs Corsair RM750X vs Seasonic Focus Plus 650W

Tolgahan1997

Kilopat
Daha fazla  
PSU almayı düşünüyorum ve bu PSU'lar arasında kaldım. Önceliğim bulunduğum ilçede elektrik dalgalanması fazla bu yüzden garantisi ve dayanıklık ön planda sürekli elektriğimde kesintiler oluyor kış aylarında bu yüzden kısacası. RM750X 2018 versiyonu. Fiyatlar ASUS 830 TL civarıydı. Corsair 920 TL. Seasonic 910 TL. Değiştirme nedenim aldığım EVGA 650BQ'da Coil Whine problemi olması. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair e göre normal aşırı akım korumasına ek olarak 12 volt kanalında da ayrıca aşırı akım koruması mevcut ki bu Seasonicde de var. Seasonic e göre ise daha yüksek watt. 3 ü arasında ufak farklar var ama Asus Rog Strix zannedersem Asus modeli, 3 psu da ondan bir adım öndeler. Ek olarak Seasonic ve Fsp yılların psu üreticileri, diğerleri dışarı yaptırıyorlar sanırım.

Corsair e göre normal aşırı akım korumasına ek olarak 12 volt kanalında da ayrıca aşırı akım koruması mevcut ki bu Seasonicde de var. Seasonic e göre ise daha yüksek watt. 3 ü arasında ufak farklar var ama Asus Rog Strix zannedersem Asus modeli, 3 psu da ondan bir adım öndeler. Ek olarak Seasonic ve Fsp yılların psu üreticileri, diğerleri dışarı yaptırıyorlar sanırım.
Aynen rm750x CWT üretiyor. Fakat corsair 10 yıl garanti verirken Fsp 5 yıl veriyor. Ve aslında aradığım tek şey coil whine olmaması ne illet bir ses o :D

Aynen rm750x CWT üretiyor. Fakat corsair 10 yıl garanti verirken Fsp 5 yıl veriyor. Ve aslında aradığım tek şey coil whine olmaması ne illet bir ses o :D
Fsp sitesinde 10 yıl garanti veriyor, ulusal bir ayrım var ise bilmiyorum. Bu seviye ürünlerde coil whine olması da modelin kronik bir sorunu değilse, üretim esnasındaki ufak hatalardan belki binde bir olabilir. Marka ne kadar güvenilir olsa da elektronik cihazda şans faktörü de var. :) Tabi garantisinin arkasında duran firma olması da önemli.

Fsp sitesinde 10 yıl garanti veriyor, ulusal bir ayrım var ise bilmiyorum. Bu seviye ürünlerde coil whine olması da modelin kronik bir sorunu değilse, üretim esnasındaki ufak hatalardan belki binde bir olabilir. Marka ne kadar güvenilir olsa da elektronik cihazda şans faktörü de var. :) Tabi garantisinin arkasında duran firma olması da önemli.
Ya ama 1.5 yıl sonra coil whine başlaması gibi bir durum olabilir mi hayat ne güzeldi :D Evga üzdü beni. Maalesef ayrım var. Galiba Corsair seçeceğim 10 yıl garantisi çekiyor beni :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı