Seasonic Focus Plus 650W vs FSP Hydro G Pro 750W

Korkmaz02

Hectopat
Bu ikisi arasında kaldım. FSP Hydro G 650W olan modelini piyasada bulamadım. O yüzden 750W olanı seçmek zorunda kaldım. Eğer bulursanız link atabilir misiniz?

Konuya gelirsek benim almak istediğim Seasonic ancak garanti servisi Teknobiyotik. FSP'nin garanti servisi ise çok iyi diyorlar. İnternette birçok yorum gördüm bununla ilgili, sorun olduğu zaman hızlıca ilgileniyorlar ve gerekirse değişim yapıyorlarmış. Ancak FSP için de kullanıcı yorumlarına baktığım zaman Coil Whine ve fan sesi şikayetleri fazla. O yüzden kararsız kaldım. Bir de Seasonic bu PSU'ya 10 yıl garanti demiş ancak Teknobiyotik sitesinde 2 yıl garanti yazıyor. Garanti servisi de aynı firma olduğu için elimde kalır diye korkuyorum açıkçası. İleri de bununla ilgili bir sıkıntı çıksa kanunlar önünde 10 yıl garanti isteme hakkım bulunuyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Seasonic Focus Plus 750 watt 80+ Gold tam modüler PSU kullanıyorum ve coilwhine falan yok gayet sessiz. Garanti 10 yıl evet, garantilik bir durum olduğunda zaten satıcıyla değil üreticiyle iletişime geçiceksin ve onlar yetkili teknik servislerine seni yönlendirecekler. Bahsettiğin iki marka zaten PSU üretiminde başı çeken iki marka, gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Bu ürün Seasonic ile neredeyse aynı klasmanda. Fiyatı bir tık daha aşağıda olduğu için bunu öneririm. Bunun da 10 yıl garantisi mevcut.

Single Rail Tier A sınıfı bir PSU'dur.

Bu ürün Seasonic ile neredeyse aynı klasmanda. Fiyatı bir tık daha aşağıda olduğu için bunu öneririm. Bunun da 10 yıl garantisi mevcut.

Single Rail Tier A sınıfı bir PSU'dur.

Hocam, ben de bu modeli görmüştüm ancak RM650X'i görünce acaba bu model daha mı iyi demiştim. Piyasada RM650X bulamadım. RM650X ile aralarındaki fark nedir?

Not: Corsair'ın sitesinde güvenlik sertifikalarını bulamadım. Kaç aşamalı koruması var bu modelin? Seasonic Focus 6 aşamalı korumaya sahipti.

Son düzenleme:
RM650x daha yeni ve güncel olan model. Hatta iç yapı olarak üst seviye RMi serileri ile aynı platformu paylaşıyor. Bulabilirseniz onu alın.
RM olanı daha ucuz versiyonu denilebilir.

Bütçeniz yeterse belirttiğiniz Seasonic'i de alabilirsiniz. İkisi de üst seviye ürünlerdir.

Dipçe: Evet ilginç bir şekilde güvenlik önlemlerini ve korumalarını yazmamışlar. Ya da ben göremedim.

Seasonic Focus Plus 750 watt 80+ Gold tam modüler PSU kullanıyorum ve coilwhine falan yok gayet sessiz. Garanti 10 yıl evet, garantilik bir durum olduğunda zaten satıcıyla değil üreticiyle iletişime geçiceksin ve onlar yetkili teknik servislerine seni yönlendirecekler. Bahsettiğin iki marka zaten PSU üretiminde başı çeken iki marka, gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Hocam, aklıma gelmişken sorayım. PSU'yu Teknobiyotik'ten mi aldınız yoksa başka siteden mi? Teknobiyotik'te 650W model 950 TL iken diğer sitelerde 1000-1200 TL arası. Teknobiyotik bazen açılmış ürünleri gönderiyormuş. Açılmış ürün almaktansa 100-200 TL daha fazla veririm. Bir de PSU'yu kaç yıl önce aldınız?

Hocam, aklıma gelmişken sorayım. PSU'yu Teknobiyotik'ten mi aldınız yoksa başka siteden mi? Teknobiyotik'te 650W model 950 TL iken diğer sitelerde 1000-1200 TL arası. Teknobiyotik bazen açılmış ürünleri gönderiyormuş. Açılmış ürün almaktansa 100-200 TL daha fazla veririm. Bir de PSU'yu kaç yıl önce aldınız?

Teknobiyotik'ten 5-6 ay önce aldım. Yine olsa yine Teknobiyotik'ten alırım. 100 200 TL fazla verip açılmış/iade gelmiş ürün almayacağınızın garantisi yok ve bence mahsuru da yok.

Geri
Yukarı