ASUS ROG Ally vs PS5 vs laptop

Zed34

Picopat
Daha fazla  
Amacım minimum bütçe ile uzun yıllar oyun oynamak ama her işime yarayacak bir alette istiyorum. Kafam çok karışık ne alacağımı bilmiyorum.
Sistem kasa önermeyin vadesiz taksitli alınamıyor ise yüksek vade süreli değilse.

Amacım minimum bütçe ile uzun yıllar oyun oynamak ama her işime yarayacak bir alette istiyorum. Kafam çok karışık ne alacağımı bilmiyorum.
Sistem kasa önermeyin vadesiz taksitli alınamıyor ise yüksek vade süreli değilse.
Bunlar arasından ROG Ally eğer kaliteli düzgün bir Steam Deck bulursanız oda alınabilir.

Güzel bir masaüstü alabilirsin 4060 5600 kasalar 20-21e bulunuyor.
Güzel bir televizyon varsa ikinci el ya da sıfır ps5 alıp ps plus alıp rahat oyun oynayabilirsiniz. Oyun için laptop önermiyorum zorunlu olmadığı sürece almayın.

Laptop için bütçe arttırabilirim daha iyi F/P ve ömür sunacak ise.
Laptoplar genel olarak uzun ömürlü olmuyor. 2-3 sene sonra laptoplar kendisini hep ileriye atıyor ve önceki nesil kullanılmaz gibi gözükebilir.

Güzel bir masaüstü alabilirsin 4060 5600 kasalar 20-21e bulunuyor.
Güzel bir televizyon varsa ikinci el ya da sıfır PS5 alıp PS Plus alıp rahat oyun oynayabilirsiniz. Oyun için laptop önermiyorum zorunlu olmadığı sürece almayın.

Hayatım da hiç playstationınım olmadı Pro beklesem mi PlayStation almak için.

Uzun yıllar oyun oynamak istiyorsan, sabit donanım açısından PS5 öneririm. Bu konsollar, bozulmadıkları sürece 10-15 yıl oyun oynatır (firmalar desteğini kestikten sonra yeni oyun çıkmayabilir). (PS5 alsan bile ileride PS5 PRO çıktığında takaslayabilirsin üzerine biraz para verip)

Ben zamanında PS5 konsolumu satıp Asus Rog Ally aldım, bir süre kullandıktan sonra hevesim geçti ve onu satıp geri PS5 aldım. Her iki cihazı da kullandım.

Burada önemli olan anlık heveslerden ziyade ihtiyaçlarını dinlemek. Sadece amacın oyun oynamak ise, uzun süre PS5 al ve geç. Sadece oyunlara para verirsin ve uzun süreçte PS Plus alırsan dev bir kütüphane de geliyor.

Asus Rog Ally Z1 işlemciliydi, FSR ve FPS boost özellikleri vardı. 720P'de düşük ayarlarda oyunları düzgün oynayabildim. Hevesim geçince de elden çıkardım.

Hayatım da hiç playstationınım olmadı Pro beklesem mi PlayStation almak için.
Bekleyebilirsiniz 500 dolar çıkış fiyatı belirlenmiş vergiler ile ne kadar olur acaba 🥲.
PS 5 yeterli bir cihaz ps5'e özel bir oyun bile göremedik. Ben ps5 almak yerine 30kya ikinci el ile karışık güzel bir pc dizip oyunları ücretsiz 😁 indirip oynarım kafasına girdim. Yani beklentinin ne olduğu önemli. PS 5 pro gta 6 gelecek büyük ihtimalle ps5'e de gelir yani. PS 5 oyun olarak hayal kırıklıkları ile dolu.

Yeni konular

Geri
Yukarı