Elektronik ASUS ROG Azoth 6.849 TL

Abi klavye çok kaliteli, alamayacağınız her şeye etmez, pahalı, değmez demeyi lütfen bırakın.
Ben alırken ASUS Scope II 96 Wireless için de aynı şeyleri söylediler ama farklı forumlarda. Mükemmel ötesi bir klavye. Şu an aynı sitede 4700 liraya indirimde satılıyor. Önerilen Çin markalı klavyeler iyi güzel, kötü demiyorum ama parası olan adama gidip kaliteli bir ASUS ürünü alırken değmez, alınmaz demeyin. Önerilen Çin ürünlerinin %99'unda yazılım desteği yok, adam gelmiş bu daha iyi deyip geçiyor...

Selametle.
Rog mouse klavye kullanıyorum. Bu paraları etmez. Ben alırken istediğim özellikler sadece bu ürünlerde vardı aldım. 6 ay bilemedin 1 sene sonra diğer ürünlere aynı özellikler geldi.

hall effect, magnetic switch olmayan hiçbir klavye bu paraları etmez.

ROG mouse klavye kullanıyorum. Bu paraları etmez. Ben alırken istediğim özellikler sadece bu ürünlerde vardı aldım. 6 ay bilemedin 1 sene sonra diğer ürünlere aynı özellikler geldi.

Hall effect, magnetic Switch olmayan hiçbir klavye bu paraları etmez.

Tercih meselesi bu. İhtiyacın oysa ya öyle modelin çıkmasını beklersin ya da ihtiyacın varsa bütçe yetiyorsa alırsın. Ben alırken hem boyutu ufak hem numpad olması, hem yazılım desteği, hem Ultra sessiz, yumuşak, yalpalamayan tuşları olması sebebiyle tercih ettim. Benim aradığım seçeneklerde en iyisi buydu.

Adam gelir değmez diyor. Ne alayım diyorum numpadsiz atıyor.
Numpad yok diyorum. Sonra başka model atıyor kazulet gibi.

Herkesin aradığı bir özellik, bir donanım vardır elbet. Misal ben NX Snow Switch'lere bayıldım. Daha iyisini görene kadar başka Switch istemem. Bana manyetik Switch lazım değil mesela. Benim için "daha iyi" denebilecek bir konumda değil. ihtiyacı olmayan birine bunu zorlayamazsın mesela.

Son düzenleme:
Tercih meselesi bu. İhtiyacın oysa ya öyle modelin çıkmasını beklersin ya da ihtiyacın varsa bütçe yetiyorsa alırsın. Ben alırken hem boyutu ufak hem numpad olması, hem yazılım desteği, hem Ultra sessiz, yumuşak, yalpalamayan tuşları olması sebebiyle tercih ettim. Benim aradığım seçeneklerde en iyisi buydu.

Adam gelir değmez diyor. Ne alayım diyorum numpadsiz atıyor.
Numpad yok diyorum. Sonra başka model atıyor kazulet gibi.

Herkesin aradığı bir özellik, bir donanım vardır elbet. Misal ben NX Snow Switch'lere bayıldım. Daha iyisini görene kadar başka Switch istemem. Bana manyetik Switch lazım değil mesela. Benim için "daha iyi" denebilecek bir konumda değil. İhtiyacı olmayan birine bunu zorlayamazsın mesela.

O atanı bilmiyorum ama artık yüz dolar altına çok güzel klavyeler var. Hepsine çöp, yazılımı yok demek yanlış. Bana göre de ASUS'un yazılımı berbat.

Hocam nx snow Switch sevebilirsin tercih meselesi doğru. Bu fiyata değmez. Onu diyor.

Manyetik Switch'ler farklı bir teknoloji. Onu alacaksan değer. Mesele o.

O atanı bilmiyorum ama artık yüz dolar altına çok güzel klavyeler var. Hepsine çöp, yazılımı yok demek yanlış. Bana göre de ASUS'un yazılımı berbat.

Hocam nx snow Switch sevebilirsin tercih meselesi doğru. Bu fiyata değmez. Onu diyor.

Manyetik Switch'ler farklı bir teknoloji. Onu alacaksan değer. Mesele o.

Çöp demedim ki zaten. Çoğunun yazılımı yok. ASUS'un yazılımı iyi sistemlerde sorunsuz çalışıyor. Senelerdir forumda kötüleyip duruyorlar ama ben tek bir kere tıklayınca açılmadığını veya hata verdiğini görmedim. Razer Synapse'te güzeldi. Sadece Corsair berbattı.

Manyetik Switch'i kullanmayacak milyonlarca kişi var. Ne olduğunu biliyorum. İhtiyacı olmayan birine gereksiz masraf. Sessizlik, Premium hissiyat önemli benim için. Takir tukur klavye modası bitti artık.

Çöp demedim ki zaten. Çoğunun yazılımı yok. ASUS'un yazılımı iyi sistemlerde sorunsuz çalışıyor. Senelerdir forumda kötüleyip duruyorlar ama ben tek bir kere tıklayınca açılmadığını veya hata verdiğini görmedim. Razer Synapse'te güzeldi. Sadece Corsair berbattı.

Manyetik Switch'i kullanmayacak milyonlarca kişi var. Ne olduğunu biliyorum. İhtiyacı olmayan birine gereksiz masraf. Sessizlik, Premium hissiyat önemli benim için. Takir tukur klavye modası bitti artık.
Çoğunun yazılımı var. Asus’un yazılımı berbat dostum. Olayın iyi sistemle alakası yok. Gereksiz yere işlemci yükü yapan bir bloatware. Herkes de bu şekilde söylüyor.

Çoğunun yazılımı var. ASUS'un yazılımı berbat dostum. Olayın iyi sistemle alakası yok. Gereksiz yere işlemci yükü yapan bir bloatware. Herkes de bu şekilde söylüyor.

Ben genelleme yapmamaya, kişisel düşüncemi aktarmaya çalıştıkça sen sanki herkesin bu konu hakkında kesin bir kanıya vardığını benim aksini iddia ettiğimi söylüyorsun.

Senin sistemin yetersiz gelebilir, donanımın zayıftır bilemem. Benim işlemci kullanımında %10'u geçtiğini görmedim. Sistemi dondurduğunu, uygulamanın açılmadığını görmedim. İnternette yorum yapanların %50'sinden fazlası Armoury Crate'i kaldıramadığı için kötü yorum yapıyor. Bu konuda haklılar da. Silmek için ayrı uygulama bile yapmış adamlar. Ama kullanırken hiçbir sorunu yok.

Ajazz diye öve öve bitiremediğiniz klavyeyi de aldık. F/P dediğiniz, yazılımı var dediğiniz klavyede tuş atamasını yapsan bile çalışmıyor 🤣 O gün zaten yemin ettim bir daha bilindik olmayan bir şeyi almamaya.

Nerede böyle bir şey hakkında kesin ve emin konuşan var, onlar en çok yanılanlar oluyor genelde. Sanki biz bu işe dün giriştikte anlamıyoruz hangi uygulama arka planda sistemi şişiriyor hangisi olması gerektiği gibi çalışıyor bilmiyoruz.

Önerilen Akko, Ajazz hatta ve hatta büyük para verip aldığım Keychron klavyede bile gıcırtı gibi bir ses vardı. Nasıl oluyor da saçma sapan klavyelere çok iyi ama premium hissiyata sahip bir klavyeye çöp diyebiliyorsunuz hayret ediyorum :D çok alemsiniz.

Manyetik Switch bambaşka bir şey. Daha iyi diye bir şey yok.
İhtiyacın vardır, ihtiyacın yoktur. Olay bundan ibaret. İhtiyacın yoksa gereksiz.
Manyetik Switch değil ama o fiyata satılıyor diye de bir ürüne çamur atamazsın.

Şu şu şu markaları kullandın mı? Yok.
Şu şu markanın, şu modellerini kullandın mı? Yok.

Ama bende ROG klavye mouse var. ASUS çöp.
Tamam abi pardon.

Geri
Yukarı