ASUS ROG Claymore vs Corsair K68 RGB

Bookie

Centipat
Mouse olarak ASUS ROG GladiusII Kullanıyorum klavye olarak Claymore(numpad li) mi K68 mi tercih edersiniz? Fiyattan bağımsız olarak yorumlarınızı bekliyorum fiyat önemli değil. ASUS mouse ile ASUS klavye nasıl olur sizce?
Claymore Cherry MX Brown.
K68 Cherry MX Red kullanıyor. Brown switch denemek çok istiyorum ama Corsair'i herkes çok övmüş neden bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Outemu diye ötekileştirmenin manası yok, abartıldığı kadar kötü switchler değiller.
150-250 TL alırsan evet o kadar kötü değil ama 380 TL verirsen kötü.

Keycap sorununu biliyorum ama keycap kalitesi konusunda öyle düşünmüyorum.

Zaten switchleri Cherry MX veriyor eğer kronik sorunlu değilse switch ten çıkan aynı ses diğer klavyelerde de olur yakın zamanda Cherry MX switch klavye denemediğim için kesin bir şey söylemiyorum.

Son düzenleme:
Bunun benim aldığım keycapler ile alakası yok genel anlamda bottom row olarak standartlara uygun değil Corsair klavyeler. Reddit'te bir sürü insan bundan muzdarip hatta randomfrankp'de bu sorunu bir videosunda belirtiyordu zaten. Keycap kalitesi de kötü denebilecek seviyede. Zaten Corsair'in en büyük patladığı yer burası.

CK350 zaten daha iyidir diye demedim, daha uyguna da şunu alabilirsiniz anlamında dedim. Sırf Outemu diye ötekileştirmenin manası yok, abartıldığı kadar kötü switchler değiller. Fiyatına göre iyiler.

Yay sesi ile de K70'e kadar hiçbir klavyede karşılaşmadım, biraz araştırınca karşıma çoğunlukla Corsair kaynaklı konular çıktı.
bahsettiğiniz yay sesi şu şekilde bir yay sesi mi hocam : Mekanik Klavye Ping Noise . Özellikle 18.saniyeden sonra çıkan sesten bahsediyorsanız gerçekten çok sıkıntı olur benim için.

bahsettiğiniz yay sesi şu şekilde bir yay sesi mi hocam : Mekanik Klavye Ping Noise . Özellikle 18.saniyeden sonra çıkan sesten bahsediyorsanız gerçekten çok sıkıntı olur benim için.
Evet bu ses var benim en az 7-8 tuşumda ve öyle sert basmanıza gerek yok, normal yazışta vesaire geliyor. Corsair switchleri kendi üretmese de kalite kontrolünden kendisi sorumlu.

Evet bu ses var benim en az 7-8 tuşumda ve öyle sert basmanıza gerek yok, normal yazışta vesaire geliyor. Corsair switchleri kendi üretmese de kalite kontrolünden kendisi sorumlu.
bu ses çok sıkıntı. 300 tl lik rampage mekanik klavyemde bu ses geldiği için iade etmiştim. youtube'a bu sorunu yazınca hep corsairler ve logitechler çıkıyor. claymore almaya karar verdim teşekkür ediyorum yorumun için.

Karşılaştırmanız doğru fakat sırf kendi aldığın keycap sıkıntı çıkardı diye Corsair bu kadar dövme birde tuş kapakları çok kaliteli mağazada denediğim diğer klavyeler göre.

Yay sesi switchlerin içinden geliyor diğer mekanik klavyelerde de olur ama "tok" diye ses geliyorsa klavyenin alt kısmına çarptığı zaman gelmiştir.

Corsair çok övüyorlar demişsiniz ama 400 TL civarı satılan Cooler Master CK350 klavyesinde OUTEMU switch kullanıyor bu kadar para verdikten sonra sırf ismi kullanarak 150-200 TL klavyelerde kullanılan switch koymak Cooler Master'ın benim için yaptığı en kötü şey.

Red switch alıcaksanız FPS türü oyunlar oynuyacaksanız seçin ama MOBA türü oyunlar oynuyacaksanız brown switch almak daha avantajlı olur.
moba oynuyorum genelde. brown switch deneme fırsatınız oldu mu? . blue switch kullanıyordum hissiyatı güzeldi ama sesinden bıktığım için farklı switch alıcam. fakat red switch bana çok düz geliyor hissi hoşuma gitmedi. brown switch blue nin sessiz versiyonu gibimi acaba ? önerebileceğiniz brown switch varmıdır acaba?
Bütçe problemim yoksa bende claymore tercih ederdim.
bütçe problemim var fakat bir kere alıp uzun süre kullanmak istediğim için bir şekilde bütçeyi halledicem. önerebileceğiniz başka brown switch klavye varmıdır acaba ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı