Asus ROG Crosshair VII RAM frekansı yükseltince hata veriyor

furkansavasci

Kilopat
Daha fazla  
Cihazı 5 gün öncesinde İtopya Bilgisayar'dan parçaları alıp kendim toplayıp kurdum. Daha önceden de sistem kurduğumdan dolayı sorun olmayacağını düşündüm. BIOS güncelledim, Windows yükledim, OEM olarak key aldım kurdum Windows sürümünü. Sonrasında Intel'de olduğu gibi D.O.C.P gibi bir şey açmamız gerektiğini biliyordum RAM'lerin frekansını yükseltmek için ama Ez Tuning ana sayfasında XMP açar gibi bir profil ile karşılaşmadım ve manuel olarak o ayarlara aldım. Ai Tweaker sekmesinden frekansı yükselttikten sonra sürekli bilgisayar sabah ilk açılışta açılıp kapandı. Ekran da gelmiyor. Bu sırada D3 ve F9 hatası verdi. Servise gönderirken de bizzat ilettim onların bana söylediği Windows'u yanlış sürüm kurmam ve Nvidia ekran kartı driverını son sürüm kullanmamam sorun olduğu söylendi. O şekilde tekrar teslim ettiler fakat hala "your memory settings have been reset due to failure to boot" hatası alıyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Ayrıyeten Recep Baltaş Bey'in RAM testini de Youtube'dan izleyip birebir yaptım RAM'lerde ise sorun gözükmüyor. Bu hatayı aldıktan sonra cihaz kendi RAM frekansını tekrardan 2133 MHz'e düşürüyor. Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Ryzen 2700X
  • 32 GB RAM 3000 MHz TridentZ Gskill
  • GTX 1070 Ti AORUS
  • Asus ROG Crosshair VII anakart
  • Cooler Master 700 W PSU
49837075_856464871190411_5986820334836252672_n.jpg
49844989_2262018994127226_102211979602558976_n.jpg
50690919_230794304463859_1319689694526570496_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende öyle düşündüm fakat 3.günü götürdüğüm zaman bana parçalarda sorun olmadığı ve geri göndereceklerini ilettiler. Bugün gideceğim götüreceğim belki ben çözerim dedim ama olmayacak sanırım. Teşekkür ederim ilginiz ve yardımcı olmaya çalıştığınız için.

Hata kodlarınızı araştırdım, internette "Boot Failure Guard" diye bir şeyden söz edilmiş. BIOS'ta bunu bulup eğer aktifse devre dışı, devre dışı ise aktif etmeyi dener misiniz? Bu da olmazsa anakartınızın giriş-çıkış portları kısmında bulunan Clear CMOS tuşuna basıp BIOS'u varsayılan ayarlara döndürmeyi deneyin.

Hata kodlarınızı araştırdım, internette "Boot Failure Guard" diye bir şeyden söz edilmiş. BIOS'ta bunu bulup eğer aktifse devre dışı, devre dışı ise aktif etmeyi dener misiniz?
Hemen bakacağım. Deneyeyim ileteceğim tekrardan size durumu.
Hata kodlarınızı araştırdım, internette "Boot Failure Guard" diye bir şeyden söz edilmiş. BIOS'ta bunu bulup eğer aktifse devre dışı, devre dışı ise aktif etmeyi dener misiniz? Bu da olmazsa anakartınızın giriş-çıkış portları kısmında bulunan Clear CMOS tuşuna basıp BIOS'u varsayılan ayarlara döndürmeyi deneyin.
Malesef öyle bir seçenek bulamadım. Anakart biosunda

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı