ASUS ROG Delta S alınır mı?

Bütçe
2500

RecepReis

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhabalar, başlıkta belirttiğim kulaklık alınır mı? ROG Delta kullanıyordum ve kendisinden çok memnundum, RGB bozulduğu için garantiden para iadesi çıktı ve kulaklıksız kaldım. Amazon.com da şu an kargo vergi dahil 310 dolara geliyor. Amerika'dan alınır mı yoksa buraya gelmesini beklesem daha iyi mi olur? Bu fiyatlarda başka kulaklık tavsiyeniz var mı? Teşekkürler.

Asus Rog Delta S sahibiyim. Amazon.com üzerinden aldım, indirimle vergiler dahil 280$. 4 günde elime ulaştı. Kulaklığın ses kalitesi gerçekten çok güzel fakat mikrofon kalitesi çok kötü. Giriş seviyesi kulaklıkların bile mikrofon kalitesi daha iyi. Bunu Asus'a ilettim, gerçi internette bir çok kişi bu konuda müzdarip ama yinede bende alıp denemek istedim. Umarım Asus konu hakkında bir atılım yapar, en azından tüm Asus Rog Delta S kullanıcılara, Asus Rog Delta kalitesinde mikrofon gönderseler yeterli olur. Asus Rog Delta kulaklığın bir üst modeli olarak geçen kulaklığının mikrofonunun bu kadar kötü olması çok saçma üstelik fiyatı bu kadar fazla iken. Ben hem ses + mikrofon aradan çıkartmak için bunu tercih etmiştim fakat aynı fiyata kondansatör mikrofon alıp, üstüne işimi görecek kulaklık alabilirdim. Şuan iade konusunda karar aşamasındayım ama ses kalitesinin çok iyi olduğu için karar vermekte zorlanıyorum. Diyorum belki ileride kondansatör mikrofon alırım. Fakat kulaklık parasına işi kökten bitirecek ekipmanlar alabilecekken neden biraz daha fazla ses kalitesi için 2 katı para ödeyeyim, diyorum.

Kısaca artıları:
1- Ağırlığı çok iyi, 300 gram.
2- Güncellenmiş sürücüler ve yeni barındırdığı teknolojiler ses kalitesini çok daha iyi yapmış.
3- İnsan gözlerini RGB ışıklarından alamıyor. Çok güzeller.
4- Type-C olması bir çok platformda işi kolaylaştırıyor.
5- Kulaklık çok rahat.

Eksileri:
1- Mikrofonu çok kötü, abartısız çok kötü. Giriş seviyesi kulaklığın mikrofonu dahi daha iyi.
2- Yapay zeka gürültü engelleyicisi, kulaklığı tanıttıkları kadar iyi çalışmıyor. Sesler ayırt edilebilecek kadar karşı tarafa gidiyor. Düşük, orta, yüksek olmak üzere 3 modu var. Yüksek modu biraz daha iyi olsada, çok kötü olan mikrofon kalitesi, daha da kötüleşiyor.
Bu mikrofon sorununun acilen çözülmesi gerekiyor, bu kadar para veripte bu kaliteyi almak rezillikten başka bir şey değil.
3- Taşınabilirlik bakımından, kablosu kulaklıktan çıkabilseydi daha güzel olabilirdi fakat böyle olmasıda çok sorun teşkil etmiyor.

Konuyu açmıştım ama yazdığınız mesajları şu an görüyorum :D 17 şubat da satın aldım kulaklığı ben de, başta çok fazla sorunu vardı yazılımsal olarak. Armoury Crate çalışmıyordu, destek ile bayağı görüştüm ama çözüm olmadı. Bilgisayarı format atınca düzeldi. Ses kalitesi gerçekten inanılmaz. Tidal da mqa ile müzik açınca gerçekten anlıyor insan şunun en iyi kulaklık olduğunu. Mikrofon konusunda ben çok fazla rahatsız olmadım hocam. Genelde gürültü engellemeyi orta seviyeye alınca ses fena değil. Onun dışında aşırı memnun kaldım kulaklıktan bende.

Bende normal ROG Delta var yaklaşık 2 senedir kullanıyorum kulaklığın kalitesi ve mikrofonu çok kaliteli yazılımı da fena değil ama güncellemeleri çok az geliyor ama gayet güzel kulaklık parasını hak ediyor bence.

Asus Rog Delta S sahibiyim. Amazon.com üzerinden aldım, indirimle vergiler dahil 280$. 4 günde elime ulaştı. Kulaklığın ses kalitesi gerçekten çok güzel fakat mikrofon kalitesi çok kötü. Giriş seviyesi kulaklıkların bile mikrofon kalitesi daha iyi. Bunu Asus'a ilettim, gerçi internette bir çok kişi bu konuda müzdarip ama yinede bende alıp denemek istedim. Umarım Asus konu hakkında bir atılım yapar, en azından tüm Asus Rog Delta S kullanıcılara, Asus Rog Delta kalitesinde mikrofon gönderseler yeterli olur. Asus Rog Delta kulaklığın bir üst modeli olarak geçen kulaklığının mikrofonunun bu kadar kötü olması çok saçma üstelik fiyatı bu kadar fazla iken. Ben hem ses + mikrofon aradan çıkartmak için bunu tercih etmiştim fakat aynı fiyata kondansatör mikrofon alıp, üstüne işimi görecek kulaklık alabilirdim. Şuan iade konusunda karar aşamasındayım ama ses kalitesinin çok iyi olduğu için karar vermekte zorlanıyorum. Diyorum belki ileride kondansatör mikrofon alırım. Fakat kulaklık parasına işi kökten bitirecek ekipmanlar alabilecekken neden biraz daha fazla ses kalitesi için 2 katı para ödeyeyim, diyorum.

Kısaca artıları:
1- Ağırlığı çok iyi, 300 gram.
2- Güncellenmiş sürücüler ve yeni barındırdığı teknolojiler ses kalitesini çok daha iyi yapmış.
3- İnsan gözlerini RGB ışıklarından alamıyor. Çok güzeller.
4- Type-C olması bir çok platformda işi kolaylaştırıyor.
5- Kulaklık çok rahat.

Eksileri:
1- Mikrofonu çok kötü, abartısız çok kötü. Giriş seviyesi kulaklığın mikrofonu dahi daha iyi.
2- Yapay zeka gürültü engelleyicisi, kulaklığı tanıttıkları kadar iyi çalışmıyor. Sesler ayırt edilebilecek kadar karşı tarafa gidiyor. Düşük, orta, yüksek olmak üzere 3 modu var. Yüksek modu biraz daha iyi olsada, çok kötü olan mikrofon kalitesi, daha da kötüleşiyor.
Bu mikrofon sorununun acilen çözülmesi gerekiyor, bu kadar para veripte bu kaliteyi almak rezillikten başka bir şey değil.
3- Taşınabilirlik bakımından, kablosu kulaklıktan çıkabilseydi daha güzel olabilirdi fakat böyle olmasıda çok sorun teşkil etmiyor.
Hocam naptınız, kulaklığı iade ettiniz mi?

Hocam naptınız, kulaklığı iade ettiniz mi?
Etmedim ama etmediğime pişman oldum. Kulaklığı alma amaçlarınızda "oyun oynama varsa" kesinlikle önermiyorum.
1- Mikrofonu hala düzeltilmedi, ki Türkiye'de inceleyen kanallarda mikrofon kalitesini bulabilirsin.
2- Konuda da belirttiğim üzere ben deri pad için almıştım fakat şuan o kadar dandik bir deri kulaklık yastığı kullanılmış ki, yüzüm terlediğinde, deriler yüzüme yapışıyor. Kulak yastığında, yüzüme deri yapışa yapışa, deri kalmadı.

ASUS desteğe yazıyorum fakat adam akıllı ilgilenilmiyor ve hazır cevaplar veriliyor. Kısacası ASUS firmasının kalitesine güvenerek ve çok iyi yaptığı reklamlara aldanarak paramla rezil oldum. 1000TL'ye çok daha iyi profesyonel oyuncu kulaklıkları bulunuyor. Paranızı ziyan etmeyin. Önerim Razer veya Corsair'dir. SteelSeries bakmayın bile...

Etmedim ama etmediğime pişman oldum. Kulaklığı alma amaçlarınızda "oyun oynama varsa" kesinlikle önermiyorum.
1- Mikrofonu hala düzeltilmedi, ki Türkiye'de inceleyen kanallarda mikrofon kalitesini bulabilirsin.
2- Konuda da belirttiğim üzere ben deri pad için almıştım fakat şuan o kadar dandik bir deri kulaklık yastığı kullanılmış ki, yüzüm terlediğinde, deriler yüzüme yapışıyor. Kulak yastığında, yüzüme deri yapışa yapışa, deri kalmadı.

ASUS desteğe yazıyorum fakat adam akıllı ilgilenilmiyor ve hazır cevaplar veriliyor. Kısacası ASUS firmasının kalitesine güvenerek ve çok iyi yaptığı reklamlara aldanarak paramla rezil oldum. 1000TL'ye çok daha iyi profesyonel oyuncu kulaklıkları bulunuyor. Paranızı ziyan etmeyin. Önerim Razer veya Corsair'dir. SteelSeries bakmayın bile...
Hocam amaç oyun oynama ise niye önermiyorsunuz ?

Hocam amaç oyun oynama ise niye önermiyorsunuz ?
Kulaklık tamamen estetik ve müzik dinlemek için yapılmış. Diğer özelliklerini adam akıllı kullanamıyorsunuz bile. Oyun için bu kulaklığa bu kadar para vermek israf olur. Oyun için belirttiğim markaların kulaklıklara bakabilirsiniz.
Birde kulaklık hakkında detaylı inceleme için:

Biraz geç oldu ama belki ilerde okuyacak arkadaşlar için yardımcı olurum. Bende ASUS ROG Delta s Aldım 1 haftadır kullanıyorum. Genelde fps oynarım. (Warzone, CS GO , Valorant vsvs) Yıllardır edindiğim ve bir çok üründe test ettiğim konu ses konusudur şimdiye kadar en iyi performansı bu kulaklık da aldım. ayak sesleri çok iyi ve net ve asusun da bahsettiği gibi rakiplerine göre daha erken duyuyorsunuz. Müzik konusu harika armory crate üzerinde bir kaç dokunuşla muazzam bir ses kalitesi elde ettim. Basslar mükemmel.

Geri
Yukarı