ASUS ROG Falchion vs Kemove Snowfox 61

yagiz6

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, güncel kullandığım klavye olan Kemove Snowfox 61 bozuldu. Çift basma bazen basmama sorunları var. PCB kaynaklı bir sorun muhtemelen ve yeni bir klavye arayışındayım. Öncelikle klavyemden çok memnundum bozulana kadar. Bu yüzden bu kalitede bir ürün arayışındayım ancak bu sefer garantisi olsun istiyorum. Çünkü 1.5 yıllık kullanımda bozuldu ve garantisi olsa böyle bir masraf çıkmayacaktı. Öncelikle %65 tasarımlar hoşuma gidiyor. Kemove'de Gateron Brown Switch kullanıyordum. Yeni alacağım klavyede de ya Brown ya da Red Switch tercih edeceğim. ASUS ROG Falchion modeli çok hoşuma gitti. Alırsam Cherry MX modeli almayı düşünüyorum. ASUS'un kendi Switch'leri hakkında pek bir bilgim yok ancak Cherry'den daha iyi olacağını sanmıyorum. Falchion ile ilgili aklımdaki tek sıkıntı hot-swappable olmaması. Kemove klavyemi temizlerken hot-swap olması işimi çok kolaylaştırıyordu. Aynı zamanda elimde olan Brown Switch'leri de kullanabilirdim yedek olarak. Kemove'den sonra Falchion beklentilerimi ihtiyacımı karşılar mı? Bu fiyat bandında başka öneriniz var mı? Memnun kalır mıyım?

Aklımda 3 ürün daha var. Bunlar hakkında da yorumlarınızı belirtirseniz sevinirim.

HyperX Alloy Origins HX Red Switch (Kablolu olması bir eksi ve HX Switch nasıldır bir bilgim yok.)

Corsair K65 (Kablolu olması bir eksi ancak Cherry MX Red Switch var.)

NZXT Function (Kablolu olması bir eksi ancak hot-swap olmas güzel bir artı. Switch'leri hakkında birkaç kötü yorum gördüm. Ancak hot-swap olduğu için elimdeki Gateron Brown Switch'leri kullanabilirim.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Falchion kullanıcısı olarak Amazon'da Epomaker modellerini incelemeni tavsiye ederim. Bu paraları vermişken hot swap olmaması aşırı üzer.
Öncelikle Falchion'dan memnun musunuz? Hot-Swap olmaması dışında şikayetçi olduğunuz bir özelliği var mı?

EPOMAKER'ın garantisi olmayacak sanırım yurt dışından geleceği için. Aliexpress, Banggood'dan almaktan bir farkı olmayacak sanırım. Tasarımları çok güzel ancak garantili bir ürün istiyorum bu sefer.

ROG Falchion ve ROG Falchion Ace arasında ki fark ne?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı