ASUS ROG G15 mi MSI cyborg 15 mi?

Niye bu modellere bakıyorsunuz? Bu fiyata ikisi de alınmaz. Ryzen 7 7840HS - RTX 4060 Victus modeli alınmalı.

Hocam Victus'lara hiç bakmadim genelde bu iki markayı övdükleri için bunlardan yola çıktım ama çok iyiyse Victus da alınabilir.

Hocam biraz daha koyup 140W 4060 öneririm.

Hocam onların fiyati 40a yakın değil mi?

Asus aynısı bende var. Bilgisayarda tek sıkıntı var ama belki sende olmaz çünkü sadece bu modelin bile 3 çeşidi var. O sorun da şundan kaynaklanıyor; laptop sitesinden sürücüleri indiriyorsun, myAsus isimli bir halt var ve bence tek görevi batarya şarj miktarını kısıtlamak. Ben kısıtlamayı faydalı buluyorum çünkü pil ömrünü uzattığını düşünüyorum. 3 seçenek var yüzde 60, 80 ve 100. Diyelim 80 seçtin ve bilgisayarı 1 ay sorunsuzca kullandın. Bir anda farkediyorsun ki klavye tuhaf çalışıyor. Sanki hemen uyku moduna geçiyor ve sen basınca anlık tepki alamıyorsun. Bir defa basıyorsun ve 2 saniye sonra klavye çalışmaya başlıyor. Her imleç değiştirdiğinde aynı halt oluyor. Tek çözümü gidip şarj ayarlarından 100 veya 60 seçmek ve laptopu yeniden başlatmak. Anında normale dönüyor. 1 ay falan da bu ayarda kullanıyorsun ama bir gün yine oluşuyor sorun ve aynı prosedürü takip ediyorsun.

Bir de ısınma sorunu var gibi geliyor bana. Soğuk havada turbo modda oynarken thermal throttle oluyordu. Bu yüzden neredeyse 1 senedir hep sessiz modda oynuyorum. Zaten hikayeli oyunlarda 60 FPS'e kitliyorum ısınmıyor bile bilgisayar. Yine sessiz modda CSGO düşük ayarlarda 380 FPS, CS2'de 200 FPS veriyor. Bence gayet yeterli oyun performansı bakımından. Kışın boşta fan bile çalışmıyor çünkü termal macun yerine sıvı metal var. Harika özellik.

Bataryası 90Wh ve gerçekten çok güzel, kütüphaneye gidip yalnızca YouTube izleyerek ders çalışıyorum ekran kartı kapalı ve sessiz modda iken 6-7 saat gidiyor pili.

Hoparlörleri altta olması bir tık sıkıntı ama çoğu zaman kulaklık taktığım için sorun yok. Yalnız kulaklık çıkışında hafif bir gürültü var sürekli. Çok çok az ama ben farkediyorum. Müzik yapan birisi olarak da çok da umrumda olmuyor açıkçası.

Ekran 100% sRGB yani renkler muhteşem, 300 FPS olması zaten ayrı bir olay. 144'e göre ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama sonuçta büyük bir sayı. Ekranda ghosting yok ve tepkime süresi 3ms. Gerçek ölçülmüş değeri bu şekilde yani. Çoğu oyun laptopunda 25-30ms gecikme süresi oluyor.

İşlemcide sanallaştırma için bir sıkıntı görmedim. Android Studio, gameloop, BlueStacks, vmware ve virtualbox sıkıntısız çalışıyor. Yalnızca Samsung tizen TVler için olan sanallaştırma yazılımı çalışmadı.

İstediğini de sorabilirsin...

Hocalarım öncelikle iyi günler, uzun zamandır araştırma yapıyorum. 33 bin TL fiyat bandında gaming laptop alacağım ama çok kararsız kaldım. Çok kişiye danıştım. Sizce hangisi daha iyi?
MSI 4060 8G 45watt.
ASUS 3060 6 GB 130-140watt
Bilen kullanan varsa yanıtlasın, zamlanmadan almam gerek.

Bir şu Nanoreview sitesinden attığın linkte işlemci 6800H yerine 5800H gözüküyor dikkat et.

Son düzenleme:
MSI kasa olarak sağlam marka. ASUS laptoplar birkaç seneye deforme oluyor. Ben MSI tercih ederdim.

MSI kasa olarak sağlam lâkin sağlam kasa modeller 55 60klardan başlıyor :) ASUS ROG serisi de sağlamdır. Ayrıca her laptop deforme olur.

Hocam Victus'lara hiç bakmadim genelde bu iki markayı övdükleri için bunlardan yola çıktım ama çok iyiyse Victus da alınabilir.

Ben burada MSI'dan yana kullanırdım 4 bin serisi gerçekten çok büyük bir fark oluşturuyor. 3 bin serisi laptoplara bakmayın bile. İlla ASUS ve 4 bin serisi olsun diyorsanız ASUS ROG 16'ya bakabilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisinin arasından MSI olanı seçerdim. Teknolojisi çok yeni.

Alternatif olarak: https://www.hepsiburada.com/lenovo-...abilir-bilgisayar-82xt0048tx-pm-HBC00004MP2D6

Ne avize gibi sallanan Victus, ne 45W düşük TDP'li MSI ne de sürücü sorunlu Strix. On numara oldu bu Lenovo'lar. Boost olmadan bile 115W. İyi düşün derim.
Ah bir bitmedi şu Victus'un sallanma sorununu bahane edenler. Victus 16'ların RTX 4000'li son serilerinde ekran sallanma sorunu neredeyse yok. Sadece ilk açışta sert bırakırsanız sallanıyor ondan sonra ister masaya abanın, sallayın hiçbir şekilde ekranı sallanmıyor. Ayrıca sallansa bile bu gerçekten bir eksi mi? 45W GPU'lu laptop alacağına 120W GPU'lu laptop alması çok daha iyi. Victus 16, son serilerinde alınabilecek bir cihaz.

Ben bizzat HP Victus 16-S0023NT kullanıyorum. Anladığım kadarıyla siz bütçe olarak 33-34 bin TL civarına çıkabiliyorsunuz. Victus'un Ryzen 7 7840HS - RTX 4060 ikilisini alın keyfinize bakın. Bu fiyatlara RTX 3060 GPU'lu ROG Strix, 45W GPU'lu MSI pişmanlıktan başka bir şey olmaz.

ASUS aynısı bende var. Bilgisayarda tek sıkıntı var ama belki sende olmaz çünkü sadece bu modelin bile 3 çeşidi var. O sorun da şundan kaynaklanıyor; laptop sitesinden sürücüleri indiriyorsun, MyASUS isimli bir halt var ve bence tek görevi batarya şarj miktarını kısıtlamak. Ben kısıtlamayı faydalı buluyorum çünkü pil ömrünü uzattığını düşünüyorum. 3 seçenek var yüzde 60, 80 ve 100. diyelim 80 seçtin ve bilgisayarı 1 ay sorunsuzca kullandın. Bir anda fark ediyorsun ki klavye tuhaf çalışıyor. Sanki hemen uyku moduna geçiyor ve sen basınca anlık tepki alamıyorsun. Bir defa basıyorsun ve 2 saniye sonra klavye çalışmaya başlıyor. Her imleç değiştirdiğinde aynı halt oluyor. Tek çözümü gidip şarj ayarlarından 100 veya 60 seçmek ve laptopu yeniden başlatmak. Anında normale dönüyor. 1 ay falan da bu ayarda kullanıyorsun ama bir gün yine oluşuyor sorun ve aynı prosedürü takip ediyorsun.

Bir de ısınma sorunu var gibi geliyor bana. Soğuk havada Turbo modda oynarken thermal throttle oluyordu. Bu yüzden neredeyse 1 senedir hep sessiz modda oynuyorum. Zaten hikayeli oyunlarda 60 FPS'e kilitliyorum ısınmıyor bile bilgisayar. Yine sessiz modda CS:GO düşük ayarlarda 380 FPS, CS2'de 200 FPS veriyor. Bence gayet yeterli oyun performansı bakımından. Kışın boşta fan bile çalışmıyor çünkü termal macun yerine sıvı metal var. Harika özellik.

Bataryası 90wh ve gerçekten çok güzel, kütüphaneye gidip yalnızca YouTube izleyerek ders çalışıyorum ekran kartı kapalı ve sessiz modda iken 6-7 saat gidiyor pili.

Hoparlörleri altta olması bir tık sıkıntı ama çoğu zaman kulaklık taktığım için sorun yok. Yalnız kulaklık çıkışında hafif bir gürültü var sürekli. Çok çok az ama ben fark ediyorum. Müzik yapan birisi olarak da çok da umurumda olmuyor açıkçası.

Ekran 100% sRGB yani renkler muhteşem, 300 FPS olması zaten ayrı bir olay. 144'e göre ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama sonuçta büyük bir sayı. Ekranda ghosting yok ve tepkime süresi 3ms. Gerçek ölçülmüş değeri bu şekilde yani. Çoğu oyun laptopunda 25-30ms gecikme süresi oluyor.

İşlemcide sanallaştırma için bir sıkıntı görmedim. Android Studio, GameLoop, BlueStacks, VMware ve VirtualBox sıkıntısız çalışıyor. Yalnızca Samsung Tizen TV'ler için olan sanallaştırma yazılımı çalışmadı.

Bir şu nanoreview sitesinden attığın linkte işlemci 6800H yerine 5800H gözüküyor dikkat et.

Hocam onun 6800H modeli sitede görünmüyor ondan dolayı seçemedim.

Ah bir bitmedi şu Victus'un sallanma sorununu bahane edenler. Victus 16'ların RTX 4000'li son serilerinde ekran sallanma sorunu neredeyse yok. Sadece ilk açışta sert bırakırsanız sallanıyor ondan sonra ister masaya abanın, sallayın hiçbir şekilde ekranı sallanmıyor. Ayrıca sallansa bile bu gerçekten bir eksi mi? 45W GPU'lu laptop alacağına 120W GPU'lu laptop alması çok daha iyi. Victus 16, son serilerinde alınabilecek bir cihaz.

Ben bizzat HP Victus 16-S0023NT kullanıyorum. Anladığım kadarıyla siz bütçe olarak 33-34 bin TL civarına çıkabiliyorsunuz. Victus'un Ryzen 7 7840HS - RTX 4060 ikilisini alın keyfinize bakın. Bu fiyatlara RTX 3060 GPU'lu ROG STRIX, 45W GPU'lu MSI pişmanlıktan başka bir şey olmaz.
ASUS aynısı bende var. Bilgisayarda tek sıkıntı var ama belki sende olmaz çünkü sadece bu modelin bile 3 çeşidi var. O sorun da şundan kaynaklanıyor; laptop sitesinden sürücüleri indiriyorsun, MyASUS isimli bir halt var ve bence tek görevi batarya şarj miktarını kısıtlamak. Ben kısıtlamayı faydalı buluyorum çünkü pil ömrünü uzattığını düşünüyorum. 3 seçenek var yüzde 60, 80 ve 100. diyelim 80 seçtin ve bilgisayarı 1 ay sorunsuzca kullandın. Bir anda fark ediyorsun ki klavye tuhaf çalışıyor. Sanki hemen uyku moduna geçiyor ve sen basınca anlık tepki alamıyorsun. Bir defa basıyorsun ve 2 saniye sonra klavye çalışmaya başlıyor. Her imleç değiştirdiğinde aynı halt oluyor. Tek çözümü gidip şarj ayarlarından 100 veya 60 seçmek ve laptopu yeniden başlatmak. Anında normale dönüyor. 1 ay falan da bu ayarda kullanıyorsun ama bir gün yine oluşuyor sorun ve aynı prosedürü takip ediyorsun.

Bir de ısınma sorunu var gibi geliyor bana. Soğuk havada Turbo modda oynarken thermal throttle oluyordu. Bu yüzden neredeyse 1 senedir hep sessiz modda oynuyorum. Zaten hikayeli oyunlarda 60 FPS'e kilitliyorum ısınmıyor bile bilgisayar. Yine sessiz modda CS:GO düşük ayarlarda 380 FPS, CS2'de 200 FPS veriyor. Bence gayet yeterli oyun performansı bakımından. Kışın boşta fan bile çalışmıyor çünkü termal macun yerine sıvı metal var. Harika özellik.

Bataryası 90wh ve gerçekten çok güzel, kütüphaneye gidip yalnızca YouTube izleyerek ders çalışıyorum ekran kartı kapalı ve sessiz modda iken 6-7 saat gidiyor pili.

Hoparlörleri altta olması bir tık sıkıntı ama çoğu zaman kulaklık taktığım için sorun yok. Yalnız kulaklık çıkışında hafif bir gürültü var sürekli. Çok çok az ama ben fark ediyorum. Müzik yapan birisi olarak da çok da umurumda olmuyor açıkçası.

İşlemcide sanallaştırma için bir sıkıntı görmedim. Android Studio, GameLoop, BlueStacks, VMware ve VirtualBox sıkıntısız çalışıyor. Yalnızca Samsung Tizen TV'ler için olan sanallaştırma yazılımı çalışmadı.

Bir şu nanoreview sitesinden attığın linkte işlemci 6800H yerine 5800H gözüküyor dikkat et.

Hocam bahsettiğiniz sorunu tam olarak anlayamadim biraz açık şekilde anlatabilir misiniz eğer büyük bir sorun değilse ASUS alacağım yüksek ihtimalle.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı