ASUS ROG G15 MyASUS ile BIOS Update olmuyor

Alphonise

Hectopat
ASUS ROG STRIX G15 HF265 modelinde MyASUS üzerinden BIOS güncellemesini indirim. Açtığımda bilgisayar BIOS Update yapmadan yeniden başlıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Secure Boot Control'ü enabled yapmıştım, bununla bir ilgisi olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS ROG STRIX G15 HF265 modelinde MyASUS üzerinden BIOS güncellemesini indirim. Açtığımda bilgisayar BIOS Update yapmadan yeniden başlıyor. Bunu nasıl çözebilirim?
Secure Boot Control'ü enabled yapmıştım, bununla bir ilgisi olabilir mi?
Bende de TUF A15 FA507RM modeli var, onun sebebe BIOS'un zaten güncel olmasıymış hocam. Biz farketmeden cihazlar zaten kendini güncelliyor. Eğer zamanında sebepsiz yere sizi BIOS'a atıp güncellemeyi sorduysa sorun yok demektir.

Bende de TUF A15 FA507RM modeli var, onun sebebe BIOS'un zaten güncel olmasıymış hocam. Biz farketmeden cihazlar zaten kendini güncelliyor. Eğer zamanında sebepsiz yere sizi BIOS'a atıp güncellemeyi sorduysa sorun yok demektir.
MyAsus üzerinden baktığımda sürüm 320 olarak gözüküyor.
Ayrıca SecureBoot açmama rağmen sistem bilgisine baktığımda SecureBoot açılmamış gibi gözüküyor.

MyASUS üzerinden baktığımda sürüm 320 olarak gözüküyor.
Ayrıca Secure Boot açmama rağmen sistem bilgisine baktığımda Secure Boot açılmamış gibi gözüküyor.

Hocam benim cihazımda güncelleme var olarak gözüküyordu o MyASUS uygulamasının indirdiği Exe'yi kurdum, yeniden başlatınca otomatik bir şey indirmeden düzeldi bilgisayar.

Bu işlemi yapınca fanları kontrol etme yetkisini yeniden aldım önceden maalesef kontrol edemiyordum nedense. BIOS ekranına girin bir soru sorar güncellemeyle alakalı onaylayın, sormaz ise yazılımsal bir durum olduğundan bir şey diyemeyeceğim. Ben cihazı 2 3 ay öyle kullandım.

Hocam benim cihazımda güncelleme var olarak gözüküyordu o MyASUS uygulamasının indirdiği Exe'yi kurdum yeniden başlatınca otomatik bir şey indirmeden düzeldi bilgisayar.
Bu işlemi yapınca fanları kontrol etme yetkisini yeniden aldım önceden maalesef kontrol edemiyordum nedense. BIOS ekranına girin bir soru sorar güncellemeyle alakalı onaylayın. Sormaz ise yazılımsal bir durum olduğundan bir şey diyemeyeceğim ben cihazı 2 3 ay öyle kullandım.

Hocam reset factory keys yapıp Secure Boot sorununu çözdüm. BIOS'u da tekrar deneyeceğim, olmazsa müşteri hizmetleri ile görüşürüm artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı