ASUS ROG G15 Type-C ile nasıl şarj edebiliriz?

GeraltOfAngara

Centipat
Daha fazla  
Merhaba herkese, ASUS G15'im var daha önce hiç ihtiyacım olmamıştı ama şu an dışarı çıkarken yanımda götürdüğüm için adaptörünü yanımda taşımak istemiyorum. Kendi kullandığım telefon hızlı şarj destekliyor fakat eski model bir cihaz, onun adaptörü ve kablosu ile denediğim zaman maalesef şarj olmadı herhangi bir şekilde. Acaba 100W destekleyen adaptör ve kablo mu kullanmak zorundayım? Bilenler yardımcı olursa sevinirim Thunderbolt4 var mı emin olamadım ama var diye hatırlıyorum. Görselde olduğu gibi şarj olabildiğini biliyorum.

Dosya Ekleri

• csm_Asus_ROG_Strix_G15_G513QY_36_e5a2e4d58c.jpg
    csm_Asus_ROG_Strix_G15_G513QY_36_e5a2e4d58c.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 66
Thubderbolt 4 yoktur büyük ihimtalle, Thunderbolt 4 sadece elit cihazlarda oluyor bunlarda genelde mbpro, şarj için 100W olmasına gerek yok ama yavaş şarj olacaktır.

Thubderbolt 4 yoktur büyük ihimtalle, Thunderbolt 4 sadece elit cihazlarda oluyor bunlarda genelde mbpro, şarj için 100W olmasına gerek yok ama yavaş şarj olacaktır.
Hocam aslında sorduğum da o yani şarj olması için hangi aparata, aparatlara ihtiyacım var kaç w adaptör kablo alsam kurtarıyor onu bilmiyorum çünkü telefonda kullandığım elektrik vermedi aydınlatırsanız size zahmet

Hocam aslında sorduğum da o yani şarj olması için hangi aparata, aparatlara ihtiyacım var kaç W adaptör kablo alsam kurtarıyor onu bilmiyorum çünkü telefonda kullandığım elektrik vermedi aydınlatırsanız size zahmet.

Bu ikisi ile tam verimde kullanbilirsin, ama bana sorarsanız gerek yok çünkü çok pahalılar, telefon adaptörü büyük ihtimalle kablo yüzünden yapmamıştır.
Ve ayrıca bazı laptoplarda Type-C cıkışları şarj yapmak için kullanılmıyor, araştırdınızmı, sizin laptopun 2020 modeli bende vardı ve Type-C çıkışı sadece telefon şarj etme ve veri aktarımı içindi.

Bende zephyrus g16 var işte hep telefon adaptörüyle şarj ediyorum ana adaptörü taşımıyorum. Google excel video izleme gibi basit işlerde laptopum 30w civarı kullanıyor 33wlik adaptör işimi görüyor arada 1 saatlik mola vs yaptığımda zaten doluyor biraz azalan şarj. Amazonda 65wlık daha uyguna adaptörlerin olması lazım onlardan alabilirsin. Telefon adaptörün 10w falansa zor sık sık uyku moduna alman lazım pcyi.

@OmrFrka teşekkür ederim hocam yönlendirmeleriniz için yüklediğim görselde olduğu gibi 100W'a kadar type c ile şarj olduğunu biliyorum
@tarikbaba02 telefon adaptörü ile hiç elektrik almadığı için umarım kablodandır sorun Tarık bey yüksek w' adaptör ve kablo almadan önce emin olmak istedim fiyatlar maalesef pahalı, uyku modu kapalı hali vs şarj ışığını bile yakmıyor çünkü

Yeni konular

Geri
Yukarı