ASUS ROG G17 klavye tuşları soyuldu

FurkanKutlu

Kilopat
Alt ve Tab tuşlarında dün bir leke gördüm. Sildim ama bir leke kaldı acaba aşındı mı diye düşündüm. Parmağımla bakınca çok ufak alçaklık hissettim. Laptop daha 4 aylık normal mi? Garantiye göndermek istemiyorum yeni laptopu. Resimleri aşağıda sizce ne yapmalıyım?

WhatsApp Image 2022-07-23 at 15.29.55.jpeg

WhatsApp Image 2022-07-23 at 15.29.53.jpeg

Alt ve Tab tuşlarında dün bir leke gördüm. Sildim ama bir leke kaldı acaba aşındı mı diye düşündüm. Parmağımla bakınca çok ufak alçaklık hissettim. Laptop daha 4 aylık normal mi? Garantiye göndermek istemiyorum yeni laptopu. Resimleri aşağıda sizce ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1461038

Eki Görüntüle 1461039

Yani sigara külü değmesi veya klavyeye vuran inanılmaz bir sıcaklık yoksa bu kadar kısa sürede tuşların bu hale gelmesi normal değil. Kalitesiz tuşlar kullanılmış olsa gerek, sizi rahatsız ediyorsa garantiye ulaşmakta fayda var.

Sigara kullanmıyorum klayveve sert davranmıyorum. Sıcaklık var evet ancak sıcaklık aşınma yapar mı ki? Bir de o kadar sık kullandığım boşluk shift ctrl gibi tuşlar varken neden bu tuşlar aşındı acaba?

Anormal bi' durum olmadıysa normal değil, alkol bazlı temizleyiciler, ya da yoğun aşındırıcı bi' temizlik malzemesi ile temizleme işlemi yapmadıysanız, diğer yorumda belirtildiği gibi yüksek sıcaklık(laptopun sıcaklık değerlerinden bahsetmiyorum, laptop sıcaklığından dolayı böyle bi' durum varsa da garanti yolunu izleyin) ve sigara külü vb. şeyler olmadıysa, garantiye göndermenizde fayda var sonuçta buna para veriyorsunuz ve 4 ayda böyle bi' durumun normal kullanım şartlarında olması imkansız, en kötü klavyede bile 4 ay gibi bi' sürede böyle bi' aşınma olmuyorken ROG serisinde böyle bir durum kabul edilemez.

Garantiyi aradım haftasonu diye çalışmıyorlarmış. Pazartesi arayıp cihazın açılmasını istemediğim için değişim yapılıp yapılamayacağını soracam. Olmuyorsa garantinin sonuna doğru gönderirim.

Terliyor ancak tuşların buna dayanıklı yapılması lazım.
Elbette ancak şöyle anlatayım sene 2012 kardeşimle aynı laptopları aldık bir sene içinde onun klavyesi sizin görselinizdeki gibi oldu benim laptop 6 sene kullanıldı şu an aileme bıraktım hala sağlam üstelik zamanında o kadar oyun oynamama rağmen büyük ihtimal aşınma sebebi el terlemesidir.

Geri
Yukarı