Çözüldü ASUS ROG G18 mavi ekran veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

Ensar Kaplan

Hectopat
Her şeyi denedim ancak bu hataları alıyorum, format atmak bu sorunları çözer mi? Memtest'te bir sorun yok, diskleri kontrol ettim, onlar da sorunsuz gözüküyor.

Cihaz: ASUS ROG G18.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İnternette bunun hakkında yazı olarak bir bilgi olmaması da tuhaf. Servise gönderip sonuçları paylaşın bakalım ne arızası varmış.

Tamamdır hocam servisten döndüğü zaman bilgilendirme yapacağım.

Fabrika çıkışlı arızalı dendi ve değişimi yapıldı bilginize.
Bunları birkaç kez daha yapmıştım şu an tekrar yaptım. Daha bilgisayarı alalı 1 ay bile olmadı donanımsal bir sorun varsa eğer herhalde üretim kaynaklıdır.

Şimdi net konuşmak olmasın dump dosyaları da yukarıda kojiro hocanın dediği gibi işlemci ya da chipsete işaret ediyor sıkça. Bu chipset ile çözülmezse işlemcide bir sorun olabilme ihtimalini de meydana getiriyor. Prime95 ile small ayarda 25 dakika daha test edip 25 dakika sonunda ekranın görüntüsünü alıp atarsanız yahut test sonucunu atarsanız daha net anlayabiliriz, anakart arızası da olabilir.

Şimdi net konuşmak olmasın dump dosyaları da yukarıda kojiro hocanın dediği gibi işlemci ya da chipsete işaret ediyor sıkça. Bu chipset ile çözülmezse işlemcide bir sorun olabilme ihtimalini de meydana getiriyor. Prime95 ile small ayarda 25 dakika daha test edip 25 dakika sonunda ekranın görüntüsünü alıp atarsanız yahut test sonucunu atarsanız daha net anlayabiliriz, anakart arızası da olabilir.

25 dk boyunca yaptım nereyi SS atmam gerekiyor.

Hepsini tek tek açıp baktım 0 hata gözüküyordu hocam.

Sıkıntı yok o zaman, sürücü güncellemeleri de yaptıysan ki özellikle BIOS için yeni bir sürüm var gözüküyor. Onu da yapıp sonucun değişmediğini görürsen donanım kontrol için servise ver, anakart arızası olabilir.

Sıkıntı yok o zaman, sürücü güncellemeleri de yaptıysan ki özellikle BIOS için yeni bir sürüm var gözüküyor. Onu da yapıp sonucun değişmediğini görürsen donanım kontrol için servise ver, anakart arızası olabilir.

Tamamdır hocam ancak siteden baktığımda en yeni BIOS sürümü 321 gözüküyor zaten o kurulu şu an.

Ve sizce herhangi bir para talebinde bulunurlar mı dediğim gibi daha 1 ay bile olmadı cihazı alalı.

Tamamdır hocam ancak siteden baktığımda en yeni BIOS sürümü 321 gözüküyor zaten o kurulu şu an.

Ve sizce herhangi bir para talebinde bulunurlar mı dediğim gibi daha 1 ay bile olmadı cihazı alalı.

Donanım arızası olan cihaz için para talebinde bulunmazlar tabii ki, sistemdeki SSD Samsung'a mı ait? Onu araştırdım ama denk gelemedim. Eğer öyleyse Magician yazılımı üzerinden encrypted Drive ayarını kapatıp da kontrol edebilirsin servise götürene kadar.

Donanım arızası olan cihaz için para talebinde bulunmazlar tabii ki, sistemdeki SSD Samsung'a mı ait? Onu araştırdım ama denk gelemedim. Eğer öyleyse Magician yazılımı üzerinden encrypted Drive ayarını kapatıp da kontrol edebilirsin servise götürene kadar.

Sanırım değil hocam Kingston benim sonradan eklediğim diğeri halihazırda içinde gelen.

Dosya Ekleri

• Screenshot_6.png
    Screenshot_6.png
    18 KB · Görüntüleme: 12

Geri
Yukarı