ASUS ROG Gaming Center CPU sıcaklığını göstermiyor

Byrapez06

Centipat
Merhaba arkadaşlar. ASUS ROG gl 502-VT model bilgisayarımda Gaming Center'a girdiğim zaman işlemci sıcaklığını 0 derece gösteriyor. Ne kadar beklersem bekleyim sıcaklık gelmiyor.

1618252043894.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. ASUS ROG gl 502-VT model bilgisayarımda Gaming Center'a girdiğim zaman işlemci sıcaklığını 0 derece gösteriyor. Ne kadar beklersem bekleyim sıcaklık gelmiyor.

Eki Görüntüle 97131

Bende de aynı sorun vardı ekran kartı drıver'ını silip tekrar yükledim sonra Gaming Center'ı silip geri yükledim sorun düzeldi ama yinede 5 dakika sonra falan sıcaklık değerleri geliyor. Bu sorun sanırım ASUS ile ilgili bir sorun internete ROG Gaming Center issue yazarsanız bir sürü sonuç çıkıyor. Bence eğer CPU sıcaklığı önemli ise CPU-Z programını yüklemenizi tavsiye ederim daha detaylı değerler var. Benim yaptığım yöntemi çok tavsiye etmem çünkü fan kontrol ayarları vs. bazı kullanıcılarda bozulabiliyormuş bende ise ASUS'un GL553 modeli var.

Bende de aynı sorun vardı ekran kartı drıver'ını silip tekrar yükledim sonra Gaming Center'ı silip geri yükledim sorun düzeldi ama yine de 5 dakika sonra falan sıcaklık değerleri geliyor. Bu sorun sanırım ASUS ile ilgili bir sorun internete ROG Gaming Center issue yazarsanız bir sürü sonuç çıkıyor. Bence eğer CPU sıcaklığı önemli ise CPU-Z programını yüklemenizi tavsiye ederim daha detaylı değerler var. Benim yaptığım yöntemi çok tavsiye etmem çünkü fan kontrol ayarları vs. bazı kullanıcılarda bozulabiliyormuş bende ise ASUS'un GL553 modeli var.

Gaming Center'in özel tuşu falan olduğu için seviyordum. En iyisi dediğiniz gibi silip yeniden yüklemek olacak. Teşekkür ederim yardımlarınız ve önerileriniz için.

Gaming Center'in özel tuşu falan olduğu için seviyordum. En iyisi dediğiniz gibi silip yeniden yüklemek olacak. Teşekkür ederim yardımlarınız ve önerileriniz için.

Bence fan ayarı çalışıyorsa dursun. Niye derseniz ya fan ayarı çalışmazsa bununla ilgili bazı sorunlar gördüm yine de karar sizin. Fakat CPU-Z yüklersenizde aynı değerleri daha kapsamlı olarak görebilirsiniz. GPU-Z uygulamasıyla da ekran kartı ile ilgili detaylı bilgi görebilirsiniz. İyi günler.

Bence fan ayarı çalışıyorsa dursun. Niye derseniz ya fan ayarı çalışmazsa bununla ilgili bazı sorunlar gördüm yine de karar sizin. Fakat CPU-Z yüklersenizde aynı değerleri daha kapsamlı olarak görebilirsiniz. GPU-Z uygulamasıyla da ekran kartı ile ilgili detaylı bilgi görebilirsiniz. İyi günler.

Hocam benim ROG modelinde fan ayarı orijinalinden yok zaten otomatik yapıyor. O yüzden sıkıntı olmaz. Ayrıca araştırdım Gaming Center'in yanlış sürümünü yükleyince fan ayarı gidiyormuş.

Hocam benim ROG modelinde fan ayarı orijinalinden yok zaten otomatik yapıyor. O yüzden sıkıntı olmaz. Ayrıca araştırdım Gaming Center'in yanlış sürümünü yükleyince fan ayarı gidiyormuş.

Kusura bakmayın ben görsele pek detaylı bakmamışım. Fan ayarı yoksa driverı silip tekrar yüklerseniz güncellemeleri yaparsanız belki düzelebilir diye düşünüyorum. Eğer düzelmezse sizin için illa çok önemli ise verilerinizi yedekleyip BIOS'tan fabrika ayarlarına sıfırlayıp format atıp driverları tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Driveri silip yükleyince falan düzelmedi hocam. Direk temiz kurulum yaptım o şekilde düzeldi. Gaming Center bozulmadan önce işlemciye XTU programında undervolt yapmıştım. Ondan sonra sıcaklık değeri bozuldu ne alakası olduğunu hala çözemedim.

Geri
Yukarı