Asus ROG GL551JW-DS71 İnceleme Talebi

İsmet Dikici

Hectopat
Daha fazla  
Kusuruma bakmayın konuyu kirletiyorum galiba ama arkadaşlar özel mesaj sistemi olmadığından dolayı tekrar özür dilerim. Arkadaşım acaba sahip olduğun ASUS rog modelinin küçük de olsa incelemesini paylaşabilme imkanın var mı? Asus store US'de gördüm ve de dikkatimi çekti.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geç cevap için özür dilerim.. Technopat'in artık fazla abarttığı cezaların kurbanı oldum. Bilgisayarı zaten bir incelemem var. Asus Rog GL551JW-DS71 | Technopat Sosyal Küçük bir inceleme.. Ancak sonradan tekrar kafanızda bir soru işareti olursa cevaplamaktan memnuniyet duyarım. Tabii Bu mesajdan sonra da bir ceza yemezsem..

hocam siz zamanında Asus ROG GL551JW ne kadara aldınız?

1099 Dolar fiyatı vardı 60 dolar kadar da bir vergi ödedim.

Bu pcyi ebaydan alırsak sanırım alışveriş sonucu vergide ekleniyor. Acaba nekadar mal olur?

Birde ölü pixel gibi bir sorunda sıkıntı yaşama durumu olur mu?

Fiyata göre iyi bir pc

• 15.6-Inch FHD Screen. NVIDIA GeForce GTX 960M 2G GDDR5 Discrete Graphics.
  • Intel Core i7-4720HQ 2.6 GHz Processor (Turbo to 3.6GHz).
  • 1 TB 7200 RPM Hard Drive. 16 GB DDR3 RAM.
  • Wireless 802.11 A/C. 10/100/100 Gigabit Ethernet Port.
  • 3x USB 3.0, 1x HDMI, 1x MiniDisplay port. SDXC Card Reader. 720P HD Webcam.

Türkiyede bulabilme şansımız var mı teşekkürler.

Türkiye'de bulabilme şansınız istanbulbilişim de var. Ancak garantilerini kendileri veriyor. Ben ürünü Newegg den aldım. Gelen bir tanıdığa Amerika'dan getirttim. Satın aldığım zaman 1099 dolar ın üzerine 60 dolarlık bir vergi ödedim. Cihaz elime ulaşınca Asus Türkiye'yi arayarak seri numarasından garanti sorgulaması yaptırdım. 1 yıl Türkiye 1 yıl da uluslararası garantisi olduğunu söylediler. Yani 1 yıl boyunca yurtiçinde garantiye verebiliyorum. Ben bilgisayarı aldıktan sonra getiren arkadaşlara bir denettirdim. Siz direk Türkiye'ye sipariş verecekseniz kargo ücreti,gümrük ücretiyle zaten oldukça maaliyetli olacak. Ve olası bir sorunda geri göndermeniz zor olacak. Eğer Amerika'dan gelecek olan bir tanıdığınız varsa ondan rica edebilirsiniz.

Türkiye'de bulabilme şansınız istanbulbilişim de var. Ancak garantilerini kendileri veriyor. Ben ürünü Newegg den aldım. Gelen bir tanıdığa Amerika'dan getirttim. Satın aldığım zaman 1099 dolar ın üzerine 60 dolarlık bir vergi ödedim. Cihaz elime ulaşınca Asus Türkiye'yi arayarak seri numarasından garanti sorgulaması yaptırdım. 1 yıl Türkiye 1 yıl da uluslararası garantisi olduğunu söylediler. Yani 1 yıl boyunca yurtiçinde garantiye verebiliyorum. Ben bilgisayarı aldıktan sonra getiren arkadaşlara bir denettirdim. Siz direk Türkiye'ye sipariş verecekseniz kargo ücreti,gümrük ücretiyle zaten oldukça maaliyetli olacak. Ve olası bir sorunda geri göndermeniz zor olacak. Eğer Amerika'dan gelecek olan bir tanıdığınız varsa ondan rica edebilirsiniz.
Alışverişi ne ile nasıl yaptın ?
New egg de türkiye kredi kartları kullanılabiliyor mu ?
türkçe q klavye yi nerden buldun ?
Pc ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaştın mi ?
teşekkürler.

Son düzenleme:
ege00 Kardeş, Türkiye kredi kartıyla almadım. Eniştemin şirketi var Amerika'da. Dolayısıyla Amerika'ya her ay elemanlar gidip geliyor. Newegg de Türkiye kredi kartları kullanılıyor mu bilmiyorum ama biz Amerikan kartlarıyla aldık. Bilgisayar şirkete gitti, eleman gelirken de getirdi bilgisayarı. Klavyem Türkçe değil. İngilizce Q klavye. Ancak ben tuşların yerini ezbere bildiğim için Türkçeymiş gibi kullanıyorum. Bilgisayarla ilgili de hiçbir sorun yaşamadım.

Türkiye'de vergiler oldukça yüksek. Sadece vergi olsa iyi kdv ve ÖTV fiyatları oldukça arttırıyor.
Yanlış hatırlamıyorsam bu pc istanbulbilisim.com.tr sitesinde 3800 tl filandı.
Ama Amazon'da 1099dolar. Bu siteden yüzde 20 vergi ödenerek alınsa da yine Türkiyeye göre daha ucuza geliyor. 3600 tl tutuyor. Ancak en mantıklısı bir tanıdık vasıtasıyla getirmek...

Aynen oyle. istanbul bilisimde fiyatı 3999 lira ki ıstanbul bilişim sattığı ürünlere garantisini kendi veriyor yani asus un orijinal garanti hizmetini alamıyorsunuz.
bende bir arkadaşım vasıtasıyla getirtecegim 2800 e denk geliyor az bi fark değil yani :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı