Asus ROG GL553VD servis deneyimi

wolfmanranks

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Game Developer
Asus ROG GL553VD laptop aldım Vatan'dan. Ölü pixel fark ettim ve cihazda çökmeler vardı, 4 kez gönderdim. 4. sefer ekran değişti çökme giderildi. Değişen ekranda da ölü pixel ve beyaz renklerde kumlanma ve de çerçeveye en ufak değmemle o kısmın karardığından 5. kez gönderdim. 1 ölü pixel var LCD ekrana normal deyip geri gönderdiler. 6. kez dd gönderdim değişen ekran kalitesiz ve iyi oturtulmadı gene geri gönderdiler. Ne yapmalıyım? Para iadesi alsam zarar, tüketici haklarına başvurup değişim istiyeceğim. Servisine hiç bulaşmamak lazım Asus'un, ölü pixel için değişen ekranda ölü pixel çıkması komik bi durum. Düşüncelerinizi söylerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus eski Asus değil işi doğrusu. Çamlıca'daki servislerine az ürün götürmedim elden, zamanında çok güzel ilgilenirlerdi ancak sonradan müşteri memnuniyetsizlikleri ortaya çıkmaya başladı. Eskiden ASUS yazardım ancak artık Asus yazmayı tercih ediyorum :)

THH'ye başvurup "Değişim" yönünde talep bildirebilirsin. 30 kere göndermişsin zaten ürünü; ölü piksel olduğu için servise gelen ürünü, yine ölü piksel problemi olan farklı bir panel takıp gönderecek kadar akılsız olmasınlar bir zahmet. En kısa sürede bu konu kategorisinin sabit konusu olan "THH Başvuru Rehberi" konusundan yararlanarak şikayet oluşturmalısın.

Ölü piksel sorunu başlı başına bir sorun. Hakkınızı mutlaka arayın. Hafif kırık beyazlarda ki kumlanma bazı panellerde kronik olduğu için bir şey yapamıyorlar. Dell laptop'ta aynı sorunu yaşamıştım. Dell 3 yıl garantinin 1 yılı yerinde hizmet veriyordu. Müşteri hizmetlerini her aradığımda lahmacun sipariş eder gibi eve gelip laptop'un kasa, HDD ve klavyesi hariç bütün donanımlarını değiştirip giderlerdi. Umarım sorununuz kısa zamanda çözülür.

Arkadaşlar sorunu çözdüm tüketici hakem heyetiyle bitti geç yazıyorum cihazın aynısı veya misliyle değişimi kararı çıktı 4800 TL'nin üstüne 2100 TL civarı para koyarak ASUS ROG G531gu ya yükselttim 1050 Ti'den 1660 Ti'ye i7 7700HQ'den i7 9750h a benim için sonuç iyi oldu ne yazık ki bu cihazdada 2 renkde belli olan 1 ölü piksel çıktı belli olmadıgı için uraşmıyacağım bir de ara sıra ekran kartı fanınından çarpma sesi çıkıyor nadir yani kısaca ASUS'ların birçoğunda ölü piksel var gibi maalesef performansından memnunum böyle devam edeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı