ASUS ROG gladius II Core vs Logitech G402 hyperion Fury

Bütçe
200-370 TL arası

irfanGnll

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar.

ASUS ROG gladius II Core ile Logitech G402 hyperion Fury fareleri arasında kaldım.
Logitech G402 hyperion Fury Hepsiburada yurtdışından 367, 96TL'ye geliyor, gümrük ve kargo dahil.
ASUS ROG gladius II Core ise İncehesap'ta 300TL.

PUBG oyununu baz alarak tavsiye istiyorum. Şu anda kullandığım mouse Bloody'a90. 800 DPI ayarında oynarım hep. Daha üstünü kullanamıyorum. Yani yüksek DPI'ın benim için bir önemi yok.
Elim büyük. Palm grip tutuşum.
Bu fiyatda daha iyi öneriniz varsa öğrenmek isterim. Veya ikisinden hangisini almalıyım.
"Şu kadar daha verirseniz" tarzında yorum yapmazsanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar.

ASUS ROG gladius II Core ile Logitech G402 hyperion Fury fareleri arasında kaldım.
Logitech G402 hyperion Fury Hepsiburada yurtdışından 367, 96TL'ye geliyor, gümrük ve kargo dahil.

PUBG oyununu baz alarak tavsiye istiyorum. Şu anda kullandığım mouse Bloody'a90. 800 DPI ayarında oynarım hep. Daha üstünü kullanamıyorum. Yani yüksek DPI'ın benim için bir önemi yok.
Bu fiyatda daha iyi öneriniz varsa öğrenmek isterim. Veya ikisinden hangisini almalıyım.
Hocam siteye güvenirseniz bunu tavsiye ederim. Ben kullanıyorum Palm tutuş için gayet rahat. Ellerim 19x10cm boyutlarında

@Syhonial tecrübeniz ve deneyiminiz ile tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Ama forumda tavsiye verenlerinin genelinin tecrübe ve deneyimden yoksun olarak, bazı takıntılar ile (mesela marka, model takıntısı) yanlış yönlendirmeler yaptığını görüyorum. Hele birini gördüm, daha mouse çıkalı bir ay olmuş, adam diyor ki bu mouse çok eskidi! Bir daha bu forumdan bir ürün alırken tavsiyesi istememe kararı aldım.

Her bütçe için karma çevre birimleri önerilerim V2! @Samotne Ciasteczka hocamın rehberi var. İstediğiniz fareyi seçebilirsiniz.
Ama forumda tavsiye verenlerinin genelinin tecrübe ve deneyimden yoksun olarak, bazı takıntılar ile (mesela marka, model takıntısı) yanlış yönlendirmeler yaptığını görüyorum. Hele birini gördüm, daha mouse çıkalı bir ay olmuş, adam diyor ki bu mouse çok eskidi! Bir daha bu forumdan bir ürün alırken tavsiyesi istememe kararı aldım.
Bu kişileri genel olarak takmayın. Özellikle marka fanboyları gördüyseniz oradan kaçın.

Gladius II Core kullanmaktayım, öneriyorum. İnceleme linkini alta bırakıyorum. Belki vereceğiniz karar için yardımı dokunur.

@Syhonial tecrübeniz ve deneyiminiz ile tavsiyeniz için teşekkür ederim.

Hocam mesele bu mousetan önce forumda çok önerilen razer deathadder v2 aldım teknik özellikleri çok iyi ama ben geldiğinde kullanımına alışamadım. Optik switchleri bana inanılmaz hassas geldi ve malzeme kalitesini beğenmedim iade ettim. Sonrasında g403 heroya geçtim hem elime daha iyi oturdu hem malzeme kalitesi olarak ve switch olarak daha hoşuma gitti. Belki bu mouseta da ilerde problem olacak onu bilemem tabi ama ilk izlenimim bu mouse için daha iyi oldu.

Yukarıdaki listedeki mouselara gelecek olursakta

Asus modeli 220 ips ve 30g ivme özelliğine sahip
G402 modeli 500 ips kadar ve 16g ivme özelliğine sahip
Logitech biraz daha ağır bir mouse. Bu fiyat bandında ikisi arasında kalırsanız logitech tavsiye ederim ama tabi teknik özelliklerden çok sizin kullanırken rahat etmeniz en önemlisi.

Merhabalar.

Bence elinize göre seçim yapın. Eğer deneme fırsatınız varsa deneyip en rahat ettiğinizi tercih etmeniz doğru olacaktır. Ben G402 kullanıyorum, bir tanıdığım da ASUS ROG kullanıyor. İkimizde oldukça memnunuz.

Geri
Yukarı