ASUS ROG GTX1660 Ti düşük FPS problemi

Kai n1

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Merhabalar öncelikle şunu belirteyim ben bir FPS oyuncusuyum. Daha öncesinde GTX770 kullandığım sistemime ASUS ROG GTX1660 Ti taktım. Güç kaynağım Cooler Master 600W. Bir güç kaynağı güç ile alakalı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü GTX770'i besleyen bir güç kaynağı yeni model bir ekran kartını hayli hayli besleyecektir fakat CS:GO oyununda bariz bir FPS kaybı yaşadım 300FPS'lerde seyreden FPS'im artık yer yer 100FPS'in altına düşmekte ve 144Hz monitör kullanan biri olarak bu durum hayli can sıkmakta yardımcı olabilir misiniz işlemcim ve ekran kartım darboğaz yapıyor olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
gtx770 kullandığına göre işlemcin bir hayli eski olmalı.Şimdiki işlemcini öğrenebilir miyiz acaba ? Sorun büyük ihtimal darboğazdan kaynaklıdır.

İşlemçi darboğaz yapıyor, %30 fps kaybın var. i5 9400F alman lazım en az normalde amd önerirdim ama şimdi ankartıda değiştirmen gerekir. Oyun için gerçekten kötü bir işlemçi almışsın
GTA 5 oynarken bu sorunu yaşamıyorum ama 1080p çözünürlükte en yüksek ayarlarda rahatlıkla 70-80fps ve üzeri oynayabiliyorum bu sorunu cs:go'da yaşıyorum darboğaz yapsa gta5 oynarken de bunu farketmem mi ani fps düşüşleri yaşamam mı?
hocam üzgünüm bottleneck sonuçları böyle :
Bottleneck Calculator - PC Builds dediğim gibi darboğaz sebebiyle ekran kartından istediğin performansı elde edemiyorsun.
Hocam arkadaşa sorduğum soruyu size de sormak istiyorum bu sorunu sadece yüksek grafik kartı istemeyen bir oyunda yaşıyorum gta5 vb oyunlarda hiç bir fps sıkıntım yok.

Son düzenleme:
GTA 5 oynarken bu sorunu yaşamıyorum ama 1080P çözünürlükte en yüksek ayarlarda rahatlıkla 70-80FPS ve üzeri oynayabiliyorum bu sorunu CS:GO'da yaşıyorum darboğaz yapsa GTA 5 oynarken de bunu fark etmem mi ani FPS düşüşleri yaşamam mı?

Hocam arkadaşa sorduğum soruyu size de sormak istiyorum bu sorunu sadece yüksek grafik kartı istemeyen bir oyunda yaşıyorum GTA 5 vb oyunlarda hiçbir FPS sıkıntım yok.

Hocam GTA 5 gibi oyunlar ekran kartına çok fazla yüklenir ve darboğazı hissetmezsiniz fakat CS:GO gibi düşük grafikli oyunlarda ekran kartına o kadar yük düşmez. Düşük grafikli oyun olan CS:GO vb oyunlarda darboğaz sorunları yaşarsın.

Hocam GTA 5 gibi oyunlar ekran kartına çok fazla yüklenir ve darboğazı hissetmezsiniz fakat CS:GO gibi düşük grafikli oyunlarda ekran kartına o kadar yük düşmez. Düşük grafikli oyun olan CS:GO vb oyunlarda darboğaz sorunları yaşarsın.

Anlıyorum fakat arkadaşın attığı sitede i7 3. nesil bir işlemcinin 0 darboğaz ile 1660 Ti'la uyumlu çalıştığını gösteriyor bu biraz garip değil mi i7 değil işlemcim ama 6. nesil sonuç olarak 3. nesil bir i7'nin hiçbir sorun teşkil etmemesi sitenin güvenirliğini sorgulatıyor.

Anlıyorum fakat arkadaşın attığı sitede i7 3. nesil bir işlemcinin 0 darboğaz ile 1660 Ti'la uyumlu çalıştığını gösteriyor bu biraz garip değil mi i7 değil işlemcim ama 6. nesil sonuç olarak 3. nesil bir i7'nin hiçbir sorun teşkil etmemesi sitenin güvenirliğini sorgulatıyor.

Hocam siteyi araştırdım pek güvenilir gibi değil. İnternette araştırdığımda ise birçok kişi darboğaz yaşamış.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı