ASUS ROG Keris fare nasıldır?

Sence alınır mı? Peki pek 1K vermek istemiyorum açıkçası.

Kendine sorular sormalısın, ne tür bir mouse kullandığını bilmiyorum tamam FPS oyuncususun ancak nasıl rahat ediyorsun. Eğer bu fareyi alırsan malzeme olarak seni üzmez 70 milyon tıklama ömrüyle seni uzun süre götürür, herhangi bir elektronik alet alacak isen zamlanmadan almanı tavsiye ederim.

Edit: Aerox 3 kullanıyordum Atlantis'ten önce, her şeyin fiyatı aşırı fazlaydı bu yüzden Aerox 3 Wireless düşünüyordum daha sonra birkaç sorunu olduğu için ve zaten ileride pahalanacağı için Atlantis'i aldım yani elini çabuk tutabiliyorsan tutmalısın bence. Ama iyice karar vermeden zamlanacak diye de panik alışı yapma

Sence alınır mı? Peki pek 1K vermek istemiyorum açıkçası.

İçinde ek Switch'lerin olması güzel özellik sana kalmış bir şey. Birkaç aydır kullanıyorum memnunum açıkçası.

16958117993843416618365721469153.jpg

İlk aldığım zaman şekli biraz garibime gitmişti ama ergonomik.

İçinde ek Switch'lerin olması güzel özellik sana kalmış bir şey. Birkaç aydır kullanıyorum memnunum açıkçası.

Eki Görüntüle 1958553

İlk aldığım zaman şekli biraz garibime gitmişti ama ergonomik.

Hocam şu faredan geçiyorum 2 3 yıldır kullanıyorum şunu ALISVERİŞ ZAMANI X7 Oyun Mouse Kablolu Usb Optik Oyuncu Mause Ergonomik Led Işıklı Gaming 7 Tuş Fonksiyonlu Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Kendine sorular sormalısın, ne tür bir mouse kullandığını bilmiyorum tamam FPS oyuncususun ancak nasıl rahat ediyorsun. Eğer bu fareyi alırsan malzeme olarak seni üzmez 70 milyon tıklama ömrüyle seni uzun süre götürür, herhangi bir elektronik alet alacak isen zamlanmadan almanı tavsiye ederim.

Edit: Aerox 3 kullanıyordum Atlantis'ten önce, her şeyin fiyatı aşırı fazlaydı bu yüzden Aerox 3 Wireless düşünüyordum daha sonra birkaç sorunu olduğu için ve zaten ileride pahalanacağı için Atlantis'i aldım yani elini çabuk tutabiliyorsan tutmalısın bence. Ama iyice karar vermeden zamlanacak diye de panik alışı yapma.

Hocam elimin boyutunu nasıl söyleyeyim ki hem yaşım 16 siz düşünün işte idael el bir de benim anakart ASUS A52m Plus bilmiyorum driver i filan var mı ama fareun programı var mı?

Hocam şu faredan geçiyorum 2 3 yıldır kullanıyorum şunu ALISVERİŞ ZAMANI X7 Oyun Mouse Kablolu Usb Optik Oyuncu Mause Ergonomik Led Işıklı Gaming 7 Tuş Fonksiyonlu Fiyatı, Yorumları - Trendyol

Hocam elimin boyutunu nasıl söyleyeyim ki hem yaşım 16 siz düşünün işte idael el bir de benim anakart ASUS A52m Plus bilmiyorum driver i filan var mı ama fareun programı var mı?

Benim anakartım da ASUS TUF A520M-Plus, farenin uygulaması var tabii, adını hatırlayamadım Armoury Crate olması lazım, anakartın ışığı ile fareyi sanırım senkronize edebiliyorsun kullanmadığım için çok hakim değilim. Yüzük parmağımı düz uzatıp bileğimin başlangıcına kadar 17cm elim, abimin de 18 falan olması lazım. Attığın fareden geçiyorsan sağ tarafında 2 tane parmağını koymalık yer var eğer elini farenin üzerine yayarak oynuyorsan belki parmakların boşta kalabilir. Ama alışırsın sanırım
Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip fareleri elleyerek az çok fikir sahibi olabilirsin bazıları direkt kendini belli ediyor rahatsız hissettiriyor bazıları da eline oturabilir hissiyatını verir direkt

1695816400168.png

E: Senkronize şekilde aydınlatabilirsin.

Son düzenleme:
Benim anakartım da ASUS TUF A520M-Plus, farenin uygulaması var tabii, adını hatırlayamadım Armoury Crate olması lazım, anakartın ışığı ile fareyi sanırım senkronize edebiliyorsun kullanmadığım için çok hakim değilim. Yüzük parmağımı düz uzatıp bileğimin başlangıcına kadar 17cm elim, abimin de 18 falan olması lazım. Attığın fareden geçiyorsan sağ tarafında 2 tane parmağını koymalık yer var eğer elini farenin üzerine yayarak oynuyorsan belki parmakların boşta kalabilir. Ama alışırsın sanırım.
Herhangi bir teknoloji mağazasına gidip fareleri elleyerek az çok fikir sahibi olabilirsin bazıları direkt kendini belli ediyor rahatsız hissettiriyor bazıları da eline oturabilir hissiyatını verir direkt.

Eki Görüntüle 1958615

E: Senkronize şekilde aydınlatabilirsin.

E ben alıyorum o zaman program üzerindende DP ayarı yapabiliyorsun değil mi ve de sensör kalitesi nasıl son olarak da şu anki kullandığım mauesin tıklaması ile şimdiki alacağımın arasında fark olur mu mesela daha ağır mı basarım daha az mı basarım?

E ben alıyorum o zaman program üzerindende DP ayarı yapabiliyorsun değil mi ve de sensör kalitesi nasıl son olarak da şu anki kullandığım mauesin tıklaması ile şimdiki alacağımın arasında fark olur mu mesela daha ağır mı basarım daha az mı basarım?

Elbette DPI ayarı yapabilirsin. Farenin altındaki buton ile değiştirebilirsin. Sensör kalitesi konusunda çok bilgi sahibi değilim ama seni üzeceğini zannetmiyorum. Ağır mı basarım konusuna gelirsek sadece sol/sağ tıka basma hissiyatın değişir. Sorun olacağını sanmıyorum.

Asus rog keris Switch sesi

Lamzu atlantis mini Switch sesi

Sanırım böyle video atarsam daha iyi anlarsın birisi daha sesli ve tıkladığını daha çok hissediyorsun. Diğeri daha sessiz ve daha kolay tıklıyorsun.

Şöyle bir örnek verebiliriz.

Örneğin sen bir site tutuyorsun ve Crosshair'ini bir köşeye koydun tıklarkenki uyguladığın kuvveti beynin alışmış ve biliyor, (hani mekanik klavyeye bastın yayı geçmediği için aslında tuşa basmadın ya onun gibi )
Normal bir şekilde bastın

Diyelim ki ROG Keris'i aldın ve aynı senaryo var alışamadığın için belki de erken basıcaksın. Kısaca tıklaması daha kolay gelecek 1-5 güne alışırsın

Elbette DPI ayarı yapabilirsin. Farenin altındaki buton ile değiştirebilirsin. Sensör kalitesi konusunda çok bilgi sahibi değilim ama seni üzeceğini zannetmiyorum. Ağır mı basarım konusuna gelirsek sadece sol/sağ tıka basma hissiyatın değişir. Sorun olacağını sanmıyorum.

Asus rog keris Switch sesi

Lamzu atlantis mini Switch sesi

Sanırım böyle video atarsam daha iyi anlarsın birisi daha sesli ve tıkladığını daha çok hissediyorsun. Diğeri daha sessiz ve daha kolay tıklıyorsun.

Şöyle bir örnek verebiliriz.

Örneğin sen bir site tutuyorsun ve Crosshair'ini bir köşeye koydun tıklarkenki uyguladığın kuvveti beynin alışmış ve biliyor, (hani mekanik klavyeye bastın yayı geçmediği için aslında tuşa basmadın ya onun gibi )
Normal bir şekilde bastın.

Diyelim ki ROG Keris'i aldın ve aynı senaryo var alışamadığın için belki de erken basıcaksın. Kısaca tıklaması daha kolay gelecek 1-5 güne alışırsın.

Burada galiba senin şu anki kullandığın daha hafif basıyor ve de sessiz değil mi?

Asus Rog Keris çok iyi bir fare. Sadece kutu içeriği 250 TL zaten.
Yedek skatez takımı ve yedek switchler çıkıyor içinden.
Switch değişimi yapmak için skatezleri sökmene veya lehim işlemi yapmana gerek yok.
Lego takar gibi 1 dakikada switch değişimi yapıyorsun. Sadece tornavida lazım.
İtopya'da 750 liraya düşüyor arada, oraya bak. 1.000 TL çok bence. 750'ye kaçmaz ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı