Çözüldü ASUS ROG laptopta harici RTX 4070 görünmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sevvaliste

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
RTX 4070
Birkaç gün oldu. Aldığım ROG STRIX laptopta NVIDIA Denetim Masası bulunamadı bildirimi alınca çözüm araya araya en son sürücüleri tamamen silip baştan indirdim. Bir sıkıntı yoktu. Bu sabah bir baktım tekrardan aynı problem. Ekran kartım takılı değilmiş gibi görünüyor. Program Files'taki dosyaları silmeye çalıştım sildirmedi. Sürücüler inmiyor, ekran kartı gözükmüyor. Yardım eden olur mu?

Çözüm
Armoury Crate'i açın.
GPU Eco modunda ise bilgisayar, Standart yapın. NVIDIA kart aktive olacaktır ve sürücü yüklemeniz mümkün olacaktır.
Eğer Optimize modunda olduğunu görürseniz yalnızca fişe takmanız yeterli olacaktır 4070'in açılması için. Optimize modda pilde harici kartı kapatıyor cihaz. (Elbette Standart modu aktive etmeniz burda da çalışır.)
Armoury Crate'i açın.
GPU Eco modunda ise bilgisayar, Standart yapın. NVIDIA kart aktive olacaktır ve sürücü yüklemeniz mümkün olacaktır.
Eğer Optimize modunda olduğunu görürseniz yalnızca fişe takmanız yeterli olacaktır 4070'in açılması için. Optimize modda pilde harici kartı kapatıyor cihaz. (Elbette Standart modu aktive etmeniz burda da çalışır.)

Çözüm
Windows 10 mu kurdunuz?
Hayır 11.

Armoury Crate'i açın.
GPU Eco modunda ise bilgisayar Standart yapın. NVIDIA kart aktive olacaktır ve sürücü yüklemeniz mümkün olacaktır.
Anladım... Delirip bilgisayarı sıfırlamaya başlamıştım, ama nedenini öğrendiğim iyi oldu. Çok teşekkür ederim.

Anladım... Delirip bilgisayarı sıfırlamaya başlamıştım, ama nedenini öğrendiğim iyi oldu. Çok teşekkür ederim.

Rica ederim.
Bir deneyin, çözüm olursa raporlayıp çözüm olarak işaretleyin. Benzer sorun yaşayan arkadaşlar belki faydalanır.

Geri
Yukarı