Çözüldü ASUS ROG Maximus Hero VII temizlik sonrası RAM slotları çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim anakart modelini kullanıyorum. İşlemcim i7 4770K. RAM'lerim 2 adet 2x4 2 adet ise 1x4 olmak üzere toplam 16 GB. Geçen gün işlemcimi söktüm ve termal macununu yeniledim. İşlemciyi söküp takınca 2 RAM slotu çalışmaz oldu. Ne yapsam düzeltmesi. Şu dakika itibarıyla termal macunu yeniden yenilemek durumunda kaldım. İşlemciyi söküp takınca bu sefer tüm RAM slotları çalışmamaya başladı. Anakart 55 nolu hatayı veriyor. 5 dakika önce çalışan bilgisayar şu an hiç açılmıyor. Ne yapabilirim?

Çözüm
Sorun çözüldü arkadaşlar. İşlemciyi kaldırdım oraya biraz hava üfledim sanırım biraz toz ya da farklı şeyler kaçtı. İşlemciyi taktıktan sonra tüm RAM'lerle beraber sorunsuz çalıştı. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Konu kapatılabilir.
Bro bazı Intel soketlerde soğutucuyu aşırı sıkarsan bu sorun oluyor. Sebebi de RAM'lerle iletişim kuracak pinlerin işlemcinin altına temas edecekken aşırı baskıdan dolayı kayıp temas noktasının dışına çıkması. İşlemciyi söküp takınca aşırı sıkmadığın için düzelmiştir diye düşünüyorum. Çözülmesine sevindim.

Bro bazı Intel soketlerde soğutucuyu aşırı sıkarsan bu sorun oluyor. Sebebi de RAM'lerle iletişim kuracak pinlerin işlemcinin altına temas edecekken aşırı baskıdan dolayı kayıp temas noktasının dışına çıkması. İşlemciyi söküp takınca aşırı sıkmadığın için düzelmiştir diye düşünüyorum. Çözülmesine sevindim.
Fandan değil de sanırım orayı da silgi ile sildim. Arasına silgi parçaları kaçmış olabilir. Cımbız vs. ile herhangi bir düzeltme yapmadım. Biraz hava tutunca eski haline döndü. Teşekkürler 😌

Yeni konular

Geri
Yukarı