ASUS ROG Maximus Hero XI ve CMK16GX4 RAM'ler uyumlu çalışmıyor

Endlessfear

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
ASUS ROG Maximus Hero XI anakartımda CMK16GX4m2B3200c16 RAM'lar bulunmakta. RAM'lar anakartın destek listesinde gözükmesine rağmen XMP aktif ettiğimde bilgisayar ikinci resetten sonra açılıyor. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan destek istiyorum. Desteklerini esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Aynı dertten ben de çektim X470 Taichi anakartımda. Çareyi bütün XMP bilgilerini (Bellek frekansı, CAS süreleri, voltaj) elimle BIOS'a girmekte buldum. Şu an çalışıyor.

Muhtemelen kontrol etmişsinizdir ama hatırlatmakta fayda olduğu için söylüyorum. BIOS sürümünü kontrol edin, yeni sürüm eklendikten sonra desteklenen RAM'lar de yenileniyor.

Her defasında iki reset atıyor.
Muhtemelen kontrol etmişsinizdir ama hatırlatmakta fayda olduğu için söylüyorum. BIOS sürümünü kontrol edin, yeni sürüm eklendikten sonra desteklenen RAM'lar de yenileniyor.
Bios sürümüm güncel arkadaşlar.
Aynı dertten ben de çektim X470 Taichi anakartımda. Çareyi bütün XMP bilgilerini (Bellek frekansı, CAS süreleri, voltaj) elimle BIOS'a girmekte buldum. Şu an çalışıyor.
RAM'ları XMP ayarlarını aktif edince 1.350 voltaj ayarlı şekilde oluyor fakat 1.344 şeklinde gözüküyor. Acaba voltaj yetersiz mi kalıyor? Rica etsem sizde bios ayarlarınızdan voltaj değerlerine bakabilir misiniz ?

Son düzenleme:
ASUS ROG Maximus Hero XI anakartımda CMK16GX4m2B3200c16 RAM'lar bulunmakta. RAM'lar anakartın destek listesinde gözükmesine rağmen XMP aktif ettiğimde bilgisayar ikinci resetten sonra açılıyor. Konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlardan destek istiyorum. Desteklerini esirgemeyen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
XMP'yi kapatıp elle girmeyi deneyin. 16 18 18 36 ve 1.35 voltaj yazıp deneyin olmazsa MemTest86 ile normal ve XMP'li ayarlarda ilk testi yapın bir hata bulursa garantiye gönderin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı