Asus Rog Maximus VIII Extreme Anakart Çalışmıyor

DomenicoWacco

Decapat
Merhaba arkadaşlar bu anakartı aldım. Bugün de i7 7700K işlemciyi aldım montajı yaptım ancak BIOS gelmiyor. Ekran kartını çıkarıp anakartın HDMI girişine bağlandım yine ekran gelmedi. RAM'i değiştirdim slotu değiştirdim yine de gelmedi. Daha sonra G4560 işlemciyi taktım ona da ekran gelmedi. Ne yapmalıyım? BIOS güncellemesi yapılacaksa nasıl yapmalıyım? Anakart ve işlemci sıfır bu arada.

Son düzenleyen: Moderatör:
G4560 da i7 7700K da 1151 pinin 2. devresi. Bu işlemcileri çalıştırmak için 6. nesil işlemcilerle en güncel BIOS güncellemesi yapıp 7. nesillere entegre etmeniz lazım. Satan firmadan rica edin belki yapabilirler. Siz de 6. nesil işlemci ile yapabilirsiniz ancak.

Yukarıda çözüm anlatılmış. 6. nesil işlemci ile güncellenmesi lazım. Ama yerinizde olsam iki ürünü de iade ederdim.
Neden ?
G4560 da i7 7700K da 1151 pinin 2. devresi. Bu işlemcileri çalıştırmak için 6. nesil işlemcilerle en güncel BIOS güncellemesi yapıp 7. nesillere entegre etmeniz lazım. Satan firmadan rica edin belki yapabilirler. Siz de 6. nesil işlemci ile yapabilirsiniz ancak.
Çok teşekkür ederim sanırım Bilgisayar tamircisine götürmem lazım 6. Nesil işlemci bulma şansım yok

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı