ASUS ROG Maximus VIII Formula - i5 6600K İşlemci yukseltme önerisi

Aoruska

Centipat
Merhaba arkadaşlar, genelde daha çok PUBG oynayan biriyim. Son zamanlar da dar boğaz yaşamaya ve FPS düşüşü yaşıyorum.

Fiyat/Performansı göz önünde bulundurarak ve bu sistemde başka bir değişiklik yapmadan darboğazı engellemek adına hangi işlemciyi satın almalıyım? Zaman ayırıp yanıtlandırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Anakart: ASUS ROG Maximus VIII Formula
RAM: 32 GB DDR4 3000 MHz
İşlemci: i5-6600K
Ekran kartı: Aorus GTX 1080 Ti'e. E 11GB
PSU: 750W

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, genelde daha çok PUBG oynayan biriyim. Son zamanlar da dar boğaz yaşamaya ve FPS düşüşü yaşıyorum.

Fiyat/Performansı göz önünde bulundurarak ve bu sistemde başka bir değişiklik yapmadan darboğazı engellemek adına hangi işlemciyi satın almalıyım? Zaman ayırıp yanıtlandırdığınız için şimdiden teşekkürler.

Anakart: ASUS ROG Maximus VIII Formula
RAM: 32 GB DDR4 3000 MHz
İşlemci: i5-6600K
Ekran kartı: Aorus GTX 1080 Ti'e. E 11GB
PSU: 750W
7700K alırsın ama çok fazla fark olmaz. Ben olsam sağlam bir soğutucu alıp (ya da zaten varsa almadan) işlemciye OC yapardım. OC ile 4.6GHz gibi bir hıza çıkarsan yaklaşık 7700K hızına ulaşırsın 😀

7700K almak saçma olur. O işlemciye 2000TL civarı bir para vermek yerine:

Intel tarafında 2500TL ver 9600KF ve Z390 anakart al.
AMD tarafında ise 2000TL ile R5 3600 ve 4 RAM slotlu B450 anakart 2000TL civarına bulunur.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı