ASUS ROG monitörde G-Sync kullanılırken ekran gidip geliyor

Serdar Acar

Femtopat
Daha fazla  
VİDEO

FreeSync (G-Sync) açıkken böyle oluyor kapalı iken olmyor ya da denk gelmiyor.
Video burada mevcut. Başka ekranda böyle hata ile karşı karşıya kalmıyorum. Problemli olan ekran kartı mı ekran mı bilmiyorum.

Stress altında başka monitör de böyle bir sorun yok ya da denk gelmedi. Bilmiyorum ne yapacağımı.

Ekran gri olduğunda monitörün tuşuna basıp kapatıp açtığımda ekran geliyor ya da ekran kartı reset tuşuna basınca geliyor ekran.

G-Sync'i yalnızca tam ekran modunda çalışacak şekilde ayarlamayı deneyin. NVIDIA Denetim Masası'nda bu seçenek mevcut. Masaüstünde G-Sync açmanız bir fayda oluşturmayacak zaten. Görüntüde bir kırılma olmuyor masaüstünde.

Evet ama dediğiniz gibi zaten tam ekranda ama böyle bir hata ile karşı karşıya kalıyorum farklı 2 monitörde denedim böyle bir şey ile karşılaşmadım stres testi falan da yaptım ekran kartına yük binince mi oluyor diye olmadı artı olarak RAM ve CPU'ya stres testi yaptım olmadı çok tereddütte kaldım yani.

Son düzenleme:
BIOS ve ekran kartı sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz yazılımsal ise önüne geçecektir.
Varsa monitör Firmware'ini de yükseltebilirsiniz.

Hiç olmazsa başka bir kablo/port ile deneyebilirsiniz. Birden fazla DP vardır muhtemelen ekran kartınızda.

Farklı DP de denedim BIOS ve ekran kartı sürücüleri güncel Firmware en günceli kablo olarak aynı kablo ile 2 farklı biri aynı model olmak üzere denedim ama onda böyle bir sonuç yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı