ASUS ROG RTX 3080 vs ASUS TUF 3080 Ti vs Palit GameRock 3080 Ti

heavemercy

Hectopat
Daha fazla  
Dostlarım 3 tane ayrı ekran kartı var, fiyatları hemen hemen birbirine yakın. Kendi kartımı satıp üzerine koyacağım bütçe ile birlikte yazıyorum.
ASUS ROG RTX 3080 12 GB / cebimden ekstra 2000TL çıkacak.
ASUS TUF RTX 3080 Ti 12 GB / cebimden 4500TL çıkacak.
Palit GameRock 3080 Ti 12 GB / cebimden 4000TL çıkacak.

Siz olsanız ne yapardınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tuflar stokta 350w olduğu için daha az ısınır ve daha az yorulmuş denilebilir. Ben nedense Gamerocklara ısınamadım. ROG kalitelidir ama sonuçta Ti farkına değmez. Sıralamam böyle olurdu.

Tuf 3080 Tİ
Gamerock 3080 ti
Rog 3080

TUF'lar stokta 350W olduğu için daha az ısınır ve daha az yorulmuş denilebilir. Ben nedense GameRock'lara ısınamadım. ROG kalitelidir ama sonuçta Ti farkına değmez. Sıralamam böyle olurdu.

TUF 3080 Ti.
GameRock 3080 Ti.
ROG 3080.

Kendi kartınız nedir?
TUF modeli daha mantıklı gözüküyor ama takas olarak fiyata bakmak lazım sizin kartınız ile.
Kendi kartımla arasında 4000TL fark var. Yani 3090'a geçemeyeceğime göre mecburen TUF3080TI vs GAMEROCK 3080TI arasındayız.. .

Şu seçim yapmak konusunda yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tuflar stokta 350w olduğu için daha az ısınır ve daha az yorulmuş denilebilir. Ben nedense Gamerocklara ısınamadım. ROG kalitelidir ama sonuçta Ti farkına değmez. Sıralamam böyle olurdu.

Tuf 3080 Tİ
Gamerock 3080 ti
Rog 3080
Hocam belki attığım kaynak ilginizi çeker. Normalde bu tarz videolar önermem de adam kapı gibi delil sunmuş

Şu seçim yapmak konusunda yardımcı olabilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam belki attığım kaynak ilginizi çeker. Normalde bu tarz videolar önermem de adam kapı gibi delil sunmuş
Haklısınız hocam ben arkadaşa öneri yaptığımız için daha sorunsuz olması açısından önerdim. Hem de gördünüz gibi Gamerock üst seviye bir kart olmasına rağmen hem Gamerock hem de TUF b tier. Aynılar demiyorum tabii ki ama daha 1 hafta öncesine kadar ROG 3080 Ti kullanıyordum. TUFların 350W olması orta seviye soğutmasına yardımcı oluyor. Fakat 400-440w civarında güç çeken bir 3080 ti ROG Strix dahi zor soğutuyordu. Çoğu zaman sıcaklıklar 75-78 arasındaydı. Ben de TUF modeli güç limiti düşük olduğu için önerdim doğru veya yanlış bir varsayımda bulunarak: Düşük watt, düşük sıcaklık=daha güvenli 2. el ekran kartı.

Haklısınız hocam ben arkadaşa öneri yaptığımız için daha sorunsuz olması açısından önerdim. Hem de gördünüz gibi Gamerock üst seviye bir kart olmasına rağmen hem Gamerock hem de TUF b tier. Aynılar demiyorum tabii ki ama daha 1 hafta öncesine kadar ROG 3080 Ti kullanıyordum. TUFların 350W olması orta seviye soğutmasına yardımcı oluyor. Fakat 400-440w civarında güç çeken bir 3080 ti ROG Strix dahi zor soğutuyordu. Çoğu zaman sıcaklıklar 75-78 arasındaydı. Ben de TUF modeli güç limiti düşük olduğu için önerdim doğru veya yanlış bir varsayımda bulunarak: Düşük watt, düşük sıcaklık=daha güvenli 2. el ekran kartı.
"Ben nedense Gamerocklara ısınamadım" demişsin hocam ondan attım. Yoksa haklısın düşük güç tüketimi = daha serin kart demek olabiliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı