ASUS ROG RX 570 4G FurMark sonuçları

spancer

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, kartımın FurMark testi sonuçları nasıl?
Tam 10 dakika çalıştı ayarları ise 1920x1080, 8X MSAA ve tam ekran olarak ayarlıydı ve arkada extra hiçbir program açık değildi. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.
Max. Sıcaklık: 72 derece ( Haziran akşamı 26 derece)
Sonlara doğru azalmış olmasının sebebi ise testi kapattıktan 10 saniye sonra görüntüyü çekmem.

6D24CDC0-7709-4519-8DCB-6D1220FF2F6C.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 Ventus XS ekrna kartım %100 fan hızında en fazla 78 dereceyi görüyor. Şahsen ROG olduğu için senin kartının daha serin çalışmasını beklerdim fakat 2 fanlı modeli olduğu için bu değerler kötü değil. 72 derece ve %63 fan hızı ile ise bence çok iyi.

RTX 2060 Ventus XS ekrna kartım %100 fan hızında en fazla 78 dereceyi görüyor. Şahsen ROG olduğu için senin kartının daha serin çalışmasını beklerdim fakat 2 fanlı modeli olduğu için bu değerler kötü değil. 72 derece ve %63 fan hızı ile ise bence çok iyi.

Max fan hızı kaptmadan önce 68-70 küsurlerde geziyordu yanlış hatırlamıyorsam ama sessiz çalıştığından eminim kartın. Hocam kartın görünürde bir sorunu yok gibi değil mi?

Hocam bir sıkıntı yok lakin değerler gözüme yüksek gözüktü. Kasa içi havalandırmanız nasıl? Kart biraz eski bir kart, macunu değiştirilip bakım yapıldı mı? Ben ROG STRIX 1650S modelinde daha 63 dereceden fazla görmedim.

Hocam bir sıkıntı yok lakin değerler gözüme yüksek gözüktü. Kasa içi havalandırmanız nasıl? Kart biraz eski bir kart, macunu değiştirilip bakım yapıldı mı? Ben ROG STRIX 1650S modelinde daha 63 dereceden fazla görmedim.

Kasa çok dar maalesef. Macun bakımını ise yapmadım faydasını göreceksem en kısa zamanda macun değişimi yaptırmalı mıyım? Fikir sahibi olmanız için kasa içi görüntüsünü bırakıyorum aşağıya

Dosya Ekleri

• C120FFB4-EF2E-43C7-885B-80FED8877C96.jpeg
    C120FFB4-EF2E-43C7-885B-80FED8877C96.jpeg
    149,4 KB · Görüntüleme: 18
Hocam öncelikle, macun ve termal pad değişimi yaparsanız kesinlikle farkını göreceksinizdir. Teknobiyotik üzerinden Arctic MX-4 bakabilirsiniz. Diğer sitelerde sahte ürün satabiliyorlar. Termal pad olarak da Arctic markasının ürünleri mevcut size uygun olanı alabilirsiniz.
Kasaya gelirsek de içi biraz dar evet dediğiniz gibi. Ama bundan ziyade kablolamanız da biraz dağınık bunun da hava akışına bir etkisi var. Ayrıca kasada kaç fan var ve markaları ne? Bunlar da sıcaklığa etki eden faktörler.

Kasayı sol kapağı açık kullanıyorum ve içinde CPU fanı hariç bir tane fan var o da havayı dışarıya tahliye ediyor. Kasayı kısa zaman içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Cooler Master HTK-002-U1-GP var elimde yeni aldım kartın macununu bunun ile değişmem mümkün mü?

Kasayı sol kapağı açık kullanıyorum ve içinde CPU fanı hariç bir tane fan var o da havayı dışarıya tahliye ediyor. Kasayı kısa zaman içinde değiştirmeyi düşünüyorum. Cooler Master HTK-002-U1-GP var elimde yeni aldım kartın macununu bunun ile değişmem mümkün mü?
Hocam en az 2 adet intake fan takmanız gerek kasaya güzel bir hava akışı sağlayabilmeniz için. Ayrıca söylediğiniz termal macunun iletkenliği 0.8 wm/c, benim önerdiğim 8.5 wm/c iletkenliğe sahip. Pek kaliteli bir macun değil bence hiç ellemeyin o macunla.

Geri
Yukarı