ASUS ROG RX6800 sistemde ekrana gelen beyaz kutucuklar nelerdir?

berkay00610

Hectopat
ASUS ROG RX6800 var elimde <ekranda şoyle bir beyaz kucuk noktalar var, karınca gıbı. Neden olur?
Sistem R5 3600 650W PSU 16 GB 3200 MHz RAM MSI B450 M.2 Pro Max anakart.
Sizce kartı garantıye yollasam cözülür mu? İncehesap garantılı şubatta bıtıyor.

Fotoda gorunen şeyler sürekli hareket halında canlı bir şey gibi.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-12-13 at 01.43.50.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-13 at 01.43.50.jpeg
    121 KB · Görüntüleme: 46
Son düzenleme:
ASUS ROG RX6800 var elimde <ekranda şoyle bir beyaz kucuk noktalar var, karınca gıbı. Neden olur?
Sistem R5 3600 650W PSU 16 GB 3200 MHz RAM MSI B450 M.2 Pro Max anakart.
Sizce kartı garantıye yollasam cözülür mu? İncehesap garantılı şubatta bıtıyor.

Eki Görüntüle 2050888
Monitörünüzde sorun var sanırım. Resimde bir sorun yok.

Resimde gözüken bir sıkıntı yok, muhtemelen monitörünüzde ölü piksel vardır, eğer garanti kapsamı devam ediyorsa gönder çünkü ölü pikseller zamanla artıp büyük keyif kaçırıcı oluyolar

Muhtemelen diye bir kelimenin ne işe yaradığının farkındasınız değil mi ? Değilsen çok kolay bir şekilde öğrenebilirsin başarılar dilerim bu yolda
O muhtemelliğe nasıl vardın onu söyle o zaman. Muhtemelen dedim diyip saçma sapan yorumunu masum kılamazsın. Bu birine iftira atıp "emin değilim" demiştim demek kadar saçma.

Sorun ekran kartında olsa resimde Sorun olur muydu, hayır tabi ki. Peki bu durumda nasıl muhtemelliği monitör sorununa verdiniz?

@kopkeliekmek @batustaly @erme @Kadir27tr fotoyu guncelledım ölu pıksel değil sorun olu pıksel olsa sabıt olur bunlar surkelı hareket halında.

Ekran kartı sürücünü tamamen temizleyip tekrar kurulum deneyebilirsin, eğer hala düzelmiyorsa bir tak çıkart yapmayı dene yoksa donanımsal olarak bir sıkıntı olabilir ayrıca kullandığın kabloda da bir sıkıntı olabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı