ASUS ROG Ryujin 360 sıvı soğutma işlemci fanı çalışmıyor

rosemary

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar iyi forumlar öncelikle.

2-3 gün önce bir sistem satın aldım ve kurmaya başladım.

Bugün BIOS'tan kontrol ederken ASUS ROG ryujin sıvı soğutucunun, işlemcinin üzerindeki fanının çalışmadığını gördüm.

Bu sorunun neden kaynaklandığını açıkçası hala çözemedim ve daha önce bu sorun ile karşılaşan arkadaşlar varsa bu sorunu nasıl çözdüklerini söylerlerse çok sevinirim.

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    184,7 KB · Görüntüleme: 115
Eki Görüntüle 837399
Bu fandan bahsediyor.

Muhtemelen sıcaklık belli bir değerin üstüne çıkmadığından çalışmıyordur.
Orada bir fan olduğundan haberim yoktu, blok üzerinde ilk defa fan görüyorum. Arkadaş da fotoğraf çekerken gösteremediği için yukarıdaki fan sandım.

Orada bir fan olduğundan haberim yoktu, blok üzerinde ilk defa fan görüyorum. Arkadaş da fotoğraf çekerken gösteremediği için yukarıdaki fan sandım.

Birkaç tane sıvı soğutucunun pompasında var fan. Yalnız küçük oldukları için ses çıkartıyorlar ve bu yüzden sürekli çalışmıyorlar diye biliyorum. Belli bir sıcaklıkta başlıyorlar dönmeye. Bir başka örnek olarak alttaki pompa var.

1610724289627.png

Birkaç tane sıvı soğutucunun pompasında var fan. Yalnız küçük oldukları için ses çıkartıyorlar ve bu yüzden sürekli çalışmıyorlar diye biliyorum. Belli bir sıcaklıkta başlıyorlar dönmeye. Bir başka örnek olarak alttaki pompa var.

Eki Görüntüle 837405
Büyük ihtimalle dediğiniz gibi. Stres testi yaparsa anlayabilir böyle olup olmadığını.

Yeni konular

Geri
Yukarı