Çözüldü ASUS ROG STRIX 1070 fanları durmadan dönüyor ve fan hızı yok görünüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Punch_Joy

Centipat
Daha fazla  
Merhaba yeni bir MSI Power Supply aldım onu bilgisayarıma taktığımdan beri ekran kartım boşta olmasına rağmen dönüyor. Kartın yazılımında 0 RPM, NVIDIA'nın performans kısmında ise 0 RPM olarak gösteriyor fan hızını ekran kartının yazılımında 0'a alsam bile dönmeye devam ediyor.
GPU Sıcaklığı : 38.

1709310942238.png

Power'i monte ederken herhangi bir hata yaptıysanız ve fan kablolarında bir sorun olduysa bundan kaynaklanıyor olabilir. Şahsen kablodan ya da fan bağlantı noktasından kaynaklanan bir problem gibi gördüm. Ekran kartını kontrol edin.

Power'i monte ederken herhangi bir hata yaptıysanız ve fan kablolarında bir sorun olduysa bundan kaynaklanıyor olabilir. Şahsen kablodan ya da fan bağlantı noktasından kaynaklanan bir problem gibi gördüm. Ekran kartını kontrol edin.

Bakacağım.

GPU Tweak yazılımını silip MSÜ Afterburner yükleyerek çözmüş birisi. Deneyebilir misiniz?

Deneyeyim.

1709311866101.png

GPU Tweak yazılımını silip MSU Afterburner yükleyerek çözmüş birisi. Deneyebilir misiniz?

Son düzenleme:
Evet değişmedi ama HWMonitor'e baktığımda işlemcinin dahili GPU'sunun fanını ekran kartımın fanı olarak almış. Anlamadım ama düzelttim bir şekilde. En azından fanlar artık durmadan çalışmıyorlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı