ASUS ROG STRIX 2060 Super FPS sabitlenince gelen ses

Applaus

Hectopat
Daha fazla  
CS:GO'da en yüksek ayarlarda 300 FPS falan alıyorum. Lobide 700-800 arası daha fazla, daha az olabilir.
CS:GO'da lobiye geliyorum menü FPS'ini sabitlemediğim zaman ekran kartından ses geliyor.
Değişik bir ses çıkarıyor ekran kartı galiba zorlanıyor derecesi yükseliyor (değişik bir ses mi bağırıyor mu anlayamadım)
Coil Whine gibi yüksek çığlık sesi de gelmiyor ama geliyor fan ayarlarından yapabilir miyim, herhangi bir ekran kartının ayarı var mı?
Coil Whine ise kartı iade ya da değişime yollamalı mıyım?
Yollarsam, kabul ederler mi?
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 2060 Super.

FPS sabitlemediğiniz için alabileceği maximum FPS'i almaya çalıştığı için belkide ısınıp fanları son devirde dönderiyordur. Fan ayarı için MSI Afterburner yüklemeniz daha iyi olur istediğiniz sıcaklığa göre istediğiniz fan ayarını yapabilirsiniz uğraşmam derseniz otomatikte de kalabilir.

FPS sabitlemediğiniz için alabileceği maximum FPS'i almaya çalıştığı için belkide ısınıp fanları son devirde dönderiyordur. Fan ayarı için MSI Afterburner yüklemeniz daha iyi olur istediğiniz sıcaklığa göre istediğiniz fan ayarını yapabilirsiniz uğraşmam derseniz otomatikte de kalabilir.
Örnek bir ayarın var mı?

Tabikide. Öncelikle MSI Afterburner yükleyin programı açtıktan sonra kenarda ayarlar kısmı var ona girdikten sonra Fan yazan kısma tıklayıp "Kullanıcı Ayarlı Otomatik Fan Kontrölünü Aç" tıklayacaksınız. Karşınıza bir grafik gelecek. Grafikte istediğiniz sıcaklıkta istediğiniz fan hızını ayarlayacaksınız sonra kaydedip bırakıcaksınız. Yine de belirteyim otomatikte kalması daha sağlıklı olabilir :)

Tabikide. Öncelikle MSI Afterburner yükleyin programı açtıktan sonra kenarda ayarlar kısmı var ona girdikten sonra Fan yazan kısma tıklayıp "Kullanıcı Ayarlı Otomatik Fan Kontrölünü Aç" tıklayacaksınız. Karşınıza bir grafik gelecek. Grafikte istediğiniz sıcaklıkta istediğiniz fan hızını ayarlayacaksınız sonra kaydedip bırakıcaksınız. Yine de belirteyim otomatikte kalması daha sağlıklı olabilir :)
Screenshot kaç yapıyım mesela?

Geri
Yukarı