ASUS ROG STRIX 3080 sistemde 2. monitör önerisi

1080p 27inç ve 2K 27inç kullanmış birisi olarak bir ben göremedim herhalde 1080p de pikselleşme olayını. Hocam 2K bana çok küçük geliyor açıkçası simgeler bakımından yazılar bayağı küçük oluyor ve bu beni rahatsız ediyordu. Benim tavsiyem Hz bakımından yüksek bir 27 inç 1080p monitör almanız ama 32 inçten düşmenin sıkıntı yaratacağını düşündüğünüz için böyle söylüyorum yoksa 24 inç FPS için daha iyi bence.
Bu yoruma çok şaşırdım. İnanılmaz fark ediyor. Arada neredeyse 2 kat piksel aralığı mevcut. Bu farkı anlamayanın gözünden şüphe ederim. Ayrıca o sisteme 1080p monitör önerilmez.

Bu yoruma çok şaşırdım. İnanılmaz fark ediyor. Arada neredeyse 2 kat piksel aralığı mevcut. Bu farkı anlamayanın gözünden şüphe ederim. Ayrıca o sisteme 1080p monitör önerilmez.

Dediğinize göre körüm neyse yapacak bir şey yok. Ben FPS oyuncusuyum ve beni 2K nedense tatmin etmedi hatta rahatsız oluyorum yer yer kullanırken. FPS oynayacaksa 2K'nın bir espirisi kalmıyor bana kalırsa. Zaten 1080P'ya da daha düşük bir çözünürlüğe düşeceği için daha kötü görüntü alıyor. Deneyimim en azından öyle.

Simge ve ywzi küçüklüğünü Windows olceklendirme menusunden cok rahat yapabilirsin. Sirf bu yuzden 2K Gaming zevkinden mahrum kalinmasina gerek yok. 1080p 27" icin yine biraz kurtariyor ama yine de hakki 1440p bence.

Bilmiyorum hocam bence FPS oynayacak adamın işine gelmez. Daha yüksek Hz ve düşük gecikme ister çözünürlüktense.

Yeni konular

Geri
Yukarı