ASUS ROG STRIX 3080 Ti ekran kartından ses geliyor

KRYPTON1X

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar. Kartı yeni aldım. Bugüne kadar böyle bir sorun yoktu. FurMark testi yaptım karta testte ses gelmedi ama oyun açıp girdiğim zaman açılır açılmaz kartımda ses gelmeye başlıyor. Nedeni nedir? Servise göndermeme gerek olur mu?

Vallahi hocam kasanın camı ısındı diye kapağı açtım ses duymaya başladım peki hocam göndermeli miyim verecekleri yeni kartta da olma ihtimali olmaz mı kulaklığı taktığım için duymam ama.
Yeni kartta da olma ihtimali var tabii. Fakat ben olsam göndermezdim, şayet çok rahatsız etmiyorsa.

Vallahi hocam kasanın camı ısındı diye kapağı açtım ses duymaya başladım peki hocam göndermeli miyim verecekleri yeni kartta da olma ihtimali olmaz mı kulaklığı taktığım için duymam ama.
Coil whine karta zarar vermez hocam. Sesi rahatsız eder sadece. Yeni gelecek kartın %100 olmama ihtimali olmuyor. Ben de gönderdim bu sorundan dolayı gelen de coil whinelı çıkmıştı.

Çok teşekkür ederim 2016 üye oldu açtığım sistem konular hayaliydi bu yıl hayali gerçekleştirdik sorunlarım bir bitmedi sistem kendi kendine kapanıyordu işlemci ve PSU servise gönderdim değişim yapıldı artık şu sistem bir otursun artık.

Coil Whine’dan ötürü değişim yapacak firma Türkiye’de pek çıkmaz, o yüzden servise yollasanız muhtemelen 15-20 gün kartsız kaldığınızla kalırsınız, değişim olmadan geri yollarlar. Coil whine biraz şans işidir genelde kart yüksek frekanslara çıktığında duyulur. RTX 3000 serisinde ve AMD 6000 serisinde çok daha sık rastlanıyor önceki nesle göre, yapacak bir şey yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı