ASUS ROG STRIX 750W 0dB tuşu nedir?

Mylia

Hectopat
Selamlar. Geçenlerde forumdaki bir arkadaşın önerisiyle ASUS ROG STRIX 750W PSU aldım. Bugün itibarıyla de kurulumunu yapıp kullanmaya başladım. Lakin kafama takılan bir husus var. Bu modelde 0dB denilen bir teknoloji bulunuyormuş. Arkasında bulunan bir tuşla açılıp kapanıyor. Şu an bende kapalı durumda. Bu 0dB teknolojisi nedir, ne işe yarar, açık mı olmalı, kapalı mı bunu merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

0dB teknolojisi ihtiyaç olmadıkça PSU'nun kendi fanını döndürmemeye yarıyor, bu da sessizlik yani 0dB sağlıyor. PSU yük altına girdiğinde fan çalışmaya başlıyor.

Peki bunu açmalı mıyım? Hangi seçenek en iyisi olur? Bir de denemek için açtığımda çok hafif bir cız sesi alıyorum. Normal midir? Teşekkürler.

Peki bunu açmalı mıyım? Hangi seçenek en iyisi olur? Bir de denemek için açtığımda çok hafif bir cız sesi alıyorum. Normal midir? Teşekkürler.

Açabilirsiniz sorun değil, açarsanız PSU yük altına girmedikçe fanını döndürmez; kapatırsanız PSU boşta bile fanını döndüreceği için ekstra ses çıkaracaktır. Duyduğunuz cız sesi büyük ihtimal coil whine olabilir, sorun değildir bobin fızıltısı demek sadece. Performans kaybı yaşatmaz veya PSU'nuzu bozmaz sadece ses çıkarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı