ASUS ROG STRIX B450-F Gaming Gigabit Ethernet nasıl açılır?

Ql1ster

Decapat
Daha fazla  
Selamlar. ASUS ROG STRIX B450-F Gaming anakart kullanıyorum. Bu anakartın özellikleri arasında gigabit Ethernet desteği var fakat Windows donanım ve bağlantı özellikleri bölümünden baktığımda bağlantı hızı (alınan/iletilen) 100/100 (Mbps) olarak gözüküyor. Gigabit Ethernet'i nasıl aktif edebilirim? Bir türlü bulamadım.

BIOS Sürümü/Tarihi American Megatrends ınc. 3103, 17.06.2020

Diğer bileşenler:
AMD Ryzen 7 3800X.
Gigabyte RTX 2070 Super Windforce OC 8 GB.
16 GB 3200 MHz CL16 RAM.
XPG Spectrix S40G 1TB.
Thermaltake commander G33 kasa.
ASUS DSL-AX82u modem router.

Size gelen internetin Gigabit olması gerekir. Yoksa olmaz.

Aslında size gelen internetin gigabit olması değil sizin gigabit port destekli bir modem ve en az Cat5E kablo ile modem pc bağlantısı yapmalısınız. Bunları yapsanız bile ev kullanıcısında 100 Mbps üstü hız genelde olmadığı için pek bir fark göremeyeceksiniz.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Gigabit internetim yok fakat benim buradaki amacım gigabit internet kullanmak değil veri aktarımı yapmak yani benim evime internet bağlı olmasa bile yapabileceğim bir şey. Oculus Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğü kullanıyorum ve bilgisayarımdaki görüntüyü bu sanal gerçeklik gözlüğüne aktarmak için de Virtual desktop adında bir yazılım kullanıyorum. Zaten sırf bu yazılımı iyi bir şekilde kullanabilmek için paraya kıyıp ASUS DSL-AX82u modem router satın aldım. Sanal gerçeklik gözlüğümü modeme kablosuz olarak bağlıyorum ve bilgisayarımı da modeme kablo aracılığıyla bağlayarak kablosuz bir şekilde görüntü aktarıyorum. Fakat Virtual desktop ismindeki bu yazılımı her açtığımda bilgisayarımın gigabit Ethernet'le bağlı olmadığını ve performansın bundan kaynaklı olarak düşeceğini söylüyor.

Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Gigabit internetim yok fakat benim buradaki amacım gigabit internet kullanmak değil veri aktarımı yapmak yani benim evime internet bağlı olmasa bile yapabileceğim bir şey. Oculus Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğü kullanıyorum ve bilgisayarımdaki görüntüyü bu sanal gerçeklik gözlüğüne aktarmak için de Virtual desktop adında bir yazılım kullanıyorum. Zaten sırf bu yazılımı iyi bir şekilde kullanabilmek için paraya kıyıp ASUS DSL-AX82u modem router satın aldım. Sanal gerçeklik gözlüğümü modeme kablosuz olarak bağlıyorum ve bilgisayarımı da modeme kablo aracılığıyla bağlayarak kablosuz bir şekilde görüntü aktarıyorum. Fakat Virtual desktop ismindeki bu yazılımı her açtığımda bilgisayarımın gigabit Ethernet'le bağlı olmadığını ve performansın bundan kaynaklı olarak düşeceğini söylüyor.
Bu bölmede modeme bağlantı hızınız ne görünüyor? Bu kısmı kontrol edebilir misiniz? Bazı kablolarda CAT5E ve üzeri yazmasına rağmen gigabit bağlantı sağlayamıyorlar.
TCH.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı