ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II ve ASUS TUF Gaming B550-Plus anakartların RAM uyumu

HyperNowa

Kilopat
Daha fazla  
Bu parçalardan herhangi birini seçersem eğer resimdeki hazırlamış olduğum listedeki RAM ve anakartlardan örneğin ASUS-ROG-STRIX-B450-F-Gaming II veya ASUS-TUF-Gaming-B550-Plus'ı seçtiğim taktirde RAM içinde (Corsair-16 GB-2x8GB-Vengeance-siyah-DDR4-3200MHz-CL16-Dual-kit-RAM veya Corsair-16 GB-2x8GB-Vengeance-LPX-siyah-DDR4-3600MHz-CL16-Dual-kit RAM)'i seçersem eğer her iki anakart veya RAM fark etmez hangi anakart veya RAM olarak hangisini seçeceğime karar veremedim ama bunlardan birini seçtiğim taktirde uyum sorunu olur mu? Bilen varsa yazabilirse memnun olurum.

Dosya Ekleri

• 2.jpg
    2.jpg
    87,7 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
Soruyu tam anlamadım ama, anladığımı söyleyeyim.

DDR4 DIMM 288 soket olduğu sürece uyumlu oluyor, hepsi olmasa bile ezici bir çoğunluk uyumlu olacaktır.

Yani resimdeki hazırlamış olduğum listedeki RAM ve anakartlardan örneğin ASUS-ROG-STRIX-B450-F-Gaming II veya ASUS-TUF-Gaming-B550-Plus'ı seçtiğim taktirde RAM içinde (Corsair-16 GB-2x8GB-Vengeance-siyah-DDR4-3200MHz-CL16-Dual-kit-RAM veya Corsair-16 GB-2x8GB-Vengeance-LPX-siyah-DDR4-3600MHz-CL16-Dual-kit RAM)'i seçersem eğer her iki anakart veya RAM fark etmez hangi anakart veya RAM olarak hangisini seçeceğime karar veremedim ama bunlardan birini seçtiğim taktirde uyum sorunu olup olmadığını sormuştum.

Son düzenleme:
Yani resimdeki hazırlamış olduğum listedeki RAM ve anakartlardan örneğin ASUS-ROG-STRIX-B450-F-Gaming II veya ASUS-TUF-Gaming-B550-Plus'ı seçtiğim taktirde RAM içinde (Corsair-16 GB-2x8GB-Vengeance-siyah-DDR4-3200MHz-CL16-Dual-kit-RAM veya Corsair-16 GB-2x8GB-Vengeance-LPX-siyah-DDR4-3600MHz-CL16-Dual-kit RAM)'i seçersem eğer her iki anakart veya RAM fark etmez hangi anakart veya ram olarak hangisine karar veremedim ama bunlardan birini seçtiğim taktirde uyum sorunu olup olmadığını sormuştum.

Tamamdır, doğru anlamışım sanırım.

Dediğim gibi DDR4 ve DIMM 288 olduğu sürece uyumlu olur.

Yanlış anlamadıysam eğer DDR4'ler DIMM 288 Pin'e sahip değil mi?

Masaüstü tarafında doğru, laptop tarafında ayrı. Ama masaüstü tarafı için evet böyle.

Geri
Yukarı