ASUS ROG STRIX B650E-F alınır mı?

CikiBavyer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba R9 7950x3D ve ASUS ROG STRIX B650E-F almayı düşünüyorum. Amerika'dan bir arkadaş bundle olarak satın aldı getirecek, ancak birkaç yorum vesaire okudum. ASUS anakartlarda işlemci yanması voltaj sorunu ve RAM sorunu vesaireler oluyormuş. Özellikle benim alacağım modelde daha fazla konu açılmış yabancı kaynaklarda. Bu sorun hala devam etmekte mi? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Edit: Moderatör arkadaş başlığı değiştirmiş. aslında ASUS Anakartlarda x3d işlemci ve EXPO sorunu devam ediyor mu olacak.

Son düzenleme:
Şu ana kadar AM5 sokette yanan, patlayan, çatlayan bir işlemci görmedim. Sorun olacağını sanmam. Ama değiştirme imkanınız varsa X670 bir anakartla değiştirmenizi tavsiye ederim. 7950X3D'ye B650 biraz alt seviye kaçar. Her ne kadar ASUS ROG olsa da.

Merhabalar, 5 aydır kullanıyorum. Sormak istediğiniz bir soru varsa alabilirim.

DDR5'in çıkışı ile beraber bir çok anakartta problem yaşandı. Dediğiniz problemler bir çok marka modelde mevcuttu. Fakat artık DDR5'in oturmaya başladığını düşünüyorum. Özellikle Asus kanadında çok sık bios güncellemesi ile tüm sorunlar giderildi.

imkanınız varsa X670 bir anakartla değiştirmenizi tavsiye ederim. 7950X3D'ye B650 biraz alt seviye kaçar. Her ne kadar ASUS ROG olsa da.
Amerika'da satılan bundle bu şekilde getiren arkadaş malum üzerine kar koyup bana satacak. B650 şart gibi duruyor şimdilik.

Merhabalar, 5 aydır kullanıyorum. Sormak istediğiniz bir soru varsa alabilirim.

DDR5'in çıkışı ile beraber bir çok anakartta problem yaşandı. Dediğiniz problemler bir çok marka modelde mevcuttu. Fakat artık DDR5'in oturmaya başladığını düşünüyorum. Özellikle Asus kanadında çok sık bios güncellemesi ile tüm sorunlar giderildi.
Bunu duyduğuma sevindim. Çünkü yurtdışı ürünü ve garanti olmayacak. Bazı kaynaklarda EXPO yu açınca 6000mhz de sıkıntılar çıktığını hatta işlemcinin direkt Soketi yaktığını vesaire okumuştum.

Merhaba, 5 aydır kullanıyorum. Sormak istediğiniz bir soru varsa alabilirim.

DDR5'in çıkışı ile beraber birçok anakartta problem yaşandı. Dediğiniz problemler birçok marka modelde mevcuttu. Fakat artık DDR5'in oturmaya başladığını düşünüyorum. Özellikle ASUS kanadında çok sık BIOS güncellemesi ile tüm sorunlar giderildi.

Merhaba bende Almanya'da yasiyorum ve ayni anakarti almayi dusunuyorum islemcim Ryzen 7 7700X olacak onerir misin bu anakarti?

Merhaba bende Almanya'da yasiyorum ve ayni anakarti almayi dusunuyorum islemcim Ryzen 7 7700X olacak onerir misin bu anakarti?

Merhabalar, benim de işlemcim R7 7700X şuana kadar bir sıkıntı yaşamadım. Render ve oyun için kullanıyoruz. X serisi biraz fiyatı tuzlu olduğu için B serisi seçtim fakat bugüne kadar gayet memnun kaldım.

Geri
Yukarı