ASUS ROG STRIX B650E-F anakart alt segment mi üst segment mi?

ASUS'un ROG serisinde son harfi e olanlar en dayanıklı VRM'leri kapsıyor onun altı F

8K ne demek dostum?

Bütçe olarak 8K yani 8000 TL.

Teşekkürler dostum bir de bir şey soracağım

Bu anakartı beğendim de, Ryzen 9 desteklemiyor mu? Ryzen 7 mi kullanmalıyım? ASUS ROG'un sitesinde "Ryzen 7000 işlemciler" ibaresi gördüm, bir cevaplarsan sevinirim dostum

Ryzen 7000 islemcilerdeki 7 rakami nesli belirtir. 7 ile baslayan tum islemciler Ryzen 7000 sayilir. Bir onceki nesil de Ryzen 5000 islemcilerdir mesela. Ryzen 9 ve Ryzen 7 gibi kullanilan rakamlar ise 7000 serisindeki islemcilerin sinifini gosterir. 9 olan en ust siniftir. Bu anakarta istedigin Ryzen 7000 serisi islemciyi takabilirsin. Ryzen 7950X'de buna dahil cunku dedigim gibi o da 7000 serisidir.

Çok teşekkürler şimdi anladımd dostum

Orta-Düşük Segment. Ayrıca AM5 asus anakartlarda bellek sorunları var Gene Haricinde.
mesela ne gibi knk? şuan asus rog b650e-f mevcut 3 defa dram hatasından pc yi kullanamıyorum kalite adı altında rezillikten başka birşey değil anakart kafayı yiyip duruyor bazen 1 hafta kullanabildim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…