ASUS ROG STRIX B650E-F anakart alt segment mi üst segment mi?

ASUS'un ROG serisinde son harfi e olanlar en dayanıklı VRM'leri kapsıyor onun altı F

X670E genelde tepe klasmandir ama bu degil ki her E olan en iyisi. Mesela Gigabyte X670 Aorus Elite, Asus X670E-Pro modelinden daha iyi bir anakarttir. Sadece siniflardan gitmek yanilgiya dusurebilir. Orada anakartin modeline de bakmak lazim. Yoksa X670 modellerinden iyi olan B650 modelleri de vardir ama artik 8K uzerine cikiyorsan B650 yerine X670 chipset bakmak daha mantikli olacaktir.
8K ne demek dostum?

Bütçe olarak 8K yani 8000 TL.

Teşekkürler dostum bir de bir şey soracağım

Bu anakartı beğendim de, Ryzen 9 desteklemiyor mu? Ryzen 7 mi kullanmalıyım? ASUS ROG'un sitesinde "Ryzen 7000 işlemciler" ibaresi gördüm, bir cevaplarsan sevinirim dostum

Teşekkürler dostum bir de bir şey soracağım

Bu anakartı beğendim de, Ryzen 9 desteklemiyor mu? Ryzen 7 mi kullanmalıyım? ASUS ROG'un sitesinde "Ryzen 7000 işlemciler" ibaresi gördüm, bir cevaplarsan sevinirim dostum

Ryzen 7000 islemcilerdeki 7 rakami nesli belirtir. 7 ile baslayan tum islemciler Ryzen 7000 sayilir. Bir onceki nesil de Ryzen 5000 islemcilerdir mesela. Ryzen 9 ve Ryzen 7 gibi kullanilan rakamlar ise 7000 serisindeki islemcilerin sinifini gosterir. 9 olan en ust siniftir. Bu anakarta istedigin Ryzen 7000 serisi islemciyi takabilirsin. Ryzen 7950X'de buna dahil cunku dedigim gibi o da 7000 serisidir.

Ryzen 7000 islemcilerdeki 7 rakami nesli belirtir. 7 ile baslayan tum islemciler Ryzen 7000 sayilir. Bir onceki nesil de Ryzen 5000 islemcilerdir mesela. Ryzen 9 ve Ryzen 7 gibi kullanilan rakamlar ise 7000 serisindeki islemcilerin sinifini gosterir. 9 olan en ust siniftir. Bu anakarta istedigin Ryzen 7000 serisi islemciyi takabilirsin. Ryzen 7950X'de buna dahil cunku dedigim gibi o da 7000 serisidir.
Çok teşekkürler şimdi anladımd dostum

Yeni konular

Geri
Yukarı