ASUS ROG STRIX düşük performans

M0bTh3M4n

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarı dün aldım. Fakat bilgisayar olması gerekenden daha düşük performans değerleri veriyor. Oyunlarda NVIDIA ekran kartını kullanmama rağmen en zorlayıcı oyunda bile ekran kartı kullanımı maksimum %67 civarına çıkabiliyor. Ne yapabilirim? Eklere GTA 5 en yüksek ayarlarda 1080p de ekran kartı kullanımının resmini ekledim.

Dosya Ekleri

• image_2021-04-03_223558.png
    image_2021-04-03_223558.png
    22,8 KB · Görüntüleme: 63
Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz görünmüyor, sıcaklıklar normal. Ayrıca FPS'ler pek anormal değil, ayarları biraz kısarak FPS yükseltebilirsiniz.

Hocam arkadaşımda aynı ekran kartı i5 10300H var ve benden yaklaşık 20FPS daha yüksek değerler alıyor. Sadece GTA V de değil CS:GO'da da FPS değerlerim olması gerekenden daha düşük. Misal 1650 Ti'lı laptop performans testlerinde yaklaşık 300FPS'e kadar çıkabilirken bende bu değer 150FPS. RAM'in dualchannel ve 16 GB olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum ama aynı zamanda driverdan da kaynaklandığını düşünüyorum. Driverları baştan silip yeniden yüklemek için bir işlem var mı?

Driverları baştan silip yeniden yüklemek için bir işlem var mı?
Hocam DDU denen bir şeyle oluyordu sanırım ama benim onun hakkında pek bilgim yok.
RAM'in dualchannel ve 16 GB olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.
Olabilir hocam. Sizinki tek kanal mı?
Edit: Sizinki zaten 8 GB imiş. Arkadaşınızınki 16 GB ise onun fazla FPS alması normal.

Yeni konular

Geri
Yukarı