ASUS ROG STRIX G15 513RW-HF208 laptop ASUS'un resmi sitesinde gözükmüyor

Asus'la görüşmemden sonra sanırım resmi siteye koymadıklarını fark ettiler şimdi resmi sitede bu model gözüküyor. Şansıma ben de bu ürün resmi sitede gözükmediği için riske atmayarak 513RM HF266 modelini aldım. Sağlık olsun diyelim ama bence Asus'un bize bir borcu var. :)

Asus'la görüşmemden sonra sanırım resmi siteye koymadıklarını fark ettiler şimdi resmi sitede bu model gözüküyor. Şansıma ben de bu ürün resmi sitede gözükmediği için riske atmayarak 513RM HF266 modelini aldım. Sağlık olsun diyelim ama bence Asus'un bize bir borcu var. :)
Benimki hala yok. 206 değil de 208 galiba benimki :)

Bende HF206 olan modeli almayı düşünüyorum. Fakat G513rm -HQ163 modeli ile arasında kaldım. Çünkü HF206 kodlu model 3070 Ti'lı olmasına rağmen insanlar 3060 olan HQ163 kodlu modeli tercih etmiş. Acaba HF206 Max-P mi? MUX Switch var mı ve tek slot 16 GB mi?

Bende HF206 olan modeli almayı düşünüyorum. Fakat G513rm -HQ163 modeli ile arasında kaldım. Çünkü HF206 kodlu model 3070 Ti'lı olmasına rağmen insanlar 3060 olan HQ163 kodlu modeli tercih etmiş. Acaba HF206 Max-P mi? MUX Switch var mı ve tek slot 16 GB mi?
Ben hf206 modele sahibim. Max Q teknolojisi olarak geçiyor artık. Max P ben artık görmüyorum benim laptopumda da Max Q yazıyor. Asus sitesine girsenizde max q yazar. Bunun bir önemi yok ama önemli olan watt değeri ve 3070ti modelinde 125+25 watt değeri mevcut. Ama asus rog strix g15 modellerinde olan yazılımsal bir hata nedeniyle 150 wattın tamamını kullanamıyor. Eskiden 125 üzerine çıkamazdı ama güncellemelerle biraz oynatmayı başardılar yine de hâlâ dalgalı. Başka bir konu ise bu model genel olarak sorunlu. 3060 modellerine daha uygun bir kasa 3070ti ağır kaçmış. Klavyede bile ısı hissediliyor. Oyunlarda gpu 86 cpu 90 derece çalışıyor ayrıca ısındığı içinde performans kaybı mevcut. Scar almayacaksanız g15 modellerini alacaksanız 3060 üzerine çıkmayın. Bu arada Asusun anlaştığı teknik servis rezalet.

Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. En açıklayıcı cevabı siz verdiniz. Aynı modelin 17inç olan versiyonu ısınma konusunda bir nebze daha iyi sanırım. Ama önerinizi dikkate alarak 3060 olan modeli satın alacağım. Çok teşekkür ederim.

Benimki hala yok. 206 değil de 208 galiba benimki :)

Hocam selam. Laptoptan memnun musunuz? 206 ve 207 kodlu modellerin boşta bile çok sıcak olduğunu yazanlar olmuş. Sizinki de aynı mı? Soğutma v performansı nasıl tavsiye eder misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı